ZTE Grand X IN


Testy

Ostatnio przetestowaliśmy smartfon ze średniej półki, a mianowicie był nim ZTE Grand X IN. Wszelkie nasze spostrzeżenia w tym plusy i minusy zawarliśmy w niniejszym artykule.zte-grand-x-in-hands-on-lead

OBUDOWA

Smartfon wyposażony został w 4, 3 calowy wyświetlacz, nad którym znajduje się kamerkę do rozmów wideo VGA, dioda sygnalizacyjna, głośnik słuchawki oraz czujniki jasności otoczenia i zbliżenia. Poniżej ekranu mamy cztery przyciski: menu, Home, Wróć i Szukaj. Na przodzie mamy do czynienia z gruba ramką przypominająca metal, z koli na bokach mamy plastik. Zarówno boki telefonu jak i brzegi tylnego panelu wykonane zostały z tworzywa podobnego do gumy. Na lewym boku smartfony mamy złączę microUSB oraz przyciski regulacji głośności. Z kolei po prawej stronie umieszczono mikrofon słuchawki. Na górze znajduje się włącznik telefonu oraz gniazdo słuchawkowe Jack 3, 5 mm i mikrofon usuwający szumy otoczenia w czasie rozmów. Z tylu standardowe umieszczono aparat 8Mpx z diodowa lampą oraz podwójna szczelina głośnika zewnętrznego.

Urządzenie waży 140,8 gram i mierzy 127x65x9,9 mm.

WYŚWIETLACZ

Zastosowany w smartfonie ZTE Grand X IN wyświetlacz LCD mierzy 4, 3 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 540×960 pikseli, gęstość pikseli na poziomie to 256 punktów na cal. Proporcję ekranu wynoszą 16:9. Według nas zastosowany wyświetlacz jest naprawdę bardzo dobry, zarówno jego jasność jak i czytelność jest imponująca. Nie zawiódł również nasz dotyk, który działał bez zastrzeżeń.

WYDAJNOŚĆ

Na pokładzie ZTE Granad X IN znaleźliśmy jednordzeniowy procesor Intel Atom Z2460 taktowany zegarem 1,6 GHz z obsługa Hyper-Threading. Według naszych spostrzeżeń smartfon nie zbyt dobrze spisał się przy grach. Ale nie ma, czego się dziwić , bo póki, co na Intelu nie wszystkie gry działają poprawnie , gdyż ten jeszcze nie zadomowił się dobrze w segmencie smartfonów. Niektóre gry typu, Asphalt 7 nie działały płynnie, z kolei dwuwymiarowe gry oraz aplikację działały poprawnie. Przeglądarka internetowa działa bez zarzutów wręcz można by rzecz, że błyskawicznie to ogromny atut tego smartfonu.zte-grand-x

DODATKI

Jeśli chodzi o aparat fotograficzny 8 Mpx to wyposażony został on w funkcje autofocus, do zdjęć możemy dodawać również agi GPS. Czułość matrycy nie jest zbyt dobra, robiliśmy nim kilka zdjęć i niestety, co poniektóre wychodzą poruszone. Kolejnym mankamentem jest bardzo duża ilość szumów nawet przy zdjęciach w dobrym oświetleniu. Zdjęcia mają zażółconą kolorystykę oraz wyprane kolory. Jak na 8 Mpx aparat ten wypadł całkiem słabo.

Jeśli chodzi o łączność to smartfon bez problemu radzi sobie z łącznością 3 G 900, 1900 oraz 2100 MHz . Nie mieliśmy żadnych problemów z odtwarzaniem plików, w jakości Full HD na stronach internetowych. Jedynie to co nas zaniepokoiło to Wi-Fi oparte o routery marki Netgear. Ponieważ urządzenie nie chciało współpracować z tym routerem zbyt dobrze , sam się wylosowywał z sieci i trzeba było naprawdę bardzo blisko siedzieć routera by działał. Z kolei, jeśli chodzi o router TP-LINK to nie było żadnych problemów, smartfon działał rewelacyjnie bez zastrzeżeń.

GPS również wypadał bardzo dobrze, sygnał łapał się w ciągu kilku sekund w pomieszczeniach, z kolei poza pomieszczeniami czas łapania sygnały był jeszcze szybszy.

WADY

Przejedzmy ogólnie do wad tego smartfonu, wiadomo jak każde urządzenie z pewnością je ma. Na pierwszy rzut oka rzuciło nam się wykończenie obudowy, które było najzwyklejsze, w oczy rzucała się niska, jakość wykonania. Ponadto kolejną wadą było to, że wiele gier wymagało przystosowania pod nowy chipset. Aby swobodnie obejrzeć filmy musieliśmy zainstalować dodatkowe aplikację. Brak radia FM oraz brak edytora dokumentów to kolejne mankamenty ZTE Grand X IN. Aparat fotograficzny również w naszej ocenie nie wypadł zbyt dobrze.

ZALETY

Zalet tego modelu jest więcej niż wad , przede wszystkim atrakcyjna cena, poniżej 700 złotych. Bardzo wysoka wydajność oraz wysoka rozdzielczość, czytelność i przetkana ekranu. Duży plus również za lekki, nieprzeładowany interfejs. Użytkownik ma możliwość nagderania filmów FullD. W tym modelu mamy bardzo Dora, jakość dźwięku, donośny głośnik oraz bardzo długi czas rozmów. Atutami jest również HSPA+. Wi-Fi Direct, DLNA a także wyjście TV MHL .

PODSUMOWANIE

Smartfon ZTE Grand X IN to całkiem przyzwoity smartfon jak na nasze czasy. To, co przede wszystkim go wyróżnia to rozsądna cena, ponieważ obecnie telefon kosztuję poniżej 700 zł. Jego wydajność jest bardzo wysoka, wyświetlacz również imponuję. Jak każdy telefon ma swoje manakmenty, jednakże mimo wszystko jak na swoja cenę to, jakość tego smartfonu jest wysoka. To dobry sprzęt za przyzwoitą cenę. Być może nie zadowoli użytkowników, którzy maja bardzo wysokie wymagania. Mimo wszystko to urządzenie warte poświęcenia uwagi. Solidny sprzęt za nie wielkie pieniądze.