ZTE Blade 20 Smart – potrójny aparat i mocną baterię za mniej niż 600 zł


News

ZTE Blade 20 Smart jest nowym modelem zaprezentowanym przez ZTE. Smartfon został wyposażony w ekran IPS LCD o przekątnej 6,49 cala. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1560 x 720 pikseli (jakość HD+).

ZTE zaznacza, że stosunek wyświetlacza do powierzchni panelu przedniego jest równa 91,1 %. W górnej części ekranu ZTE Blade 20 Smart znajduje się natomiast wcięcie z przednią kamerą z matrycą o rozdzielczości 16 MP. Na tylnej obudowie został umieszczony czytnik linii papilarnych i potrójny aparat z dioda doświetlającą.

Oprócz głównego obiektywu o rozdzielczości 16 MP na tylnym panelu znajduje się także obiektyw ultraszerokokątny 8 MP i kącie widzenia wynoszącym 120 stopni. Trzeci, dodatkowy aparat to obiektyw 2 MP odpowiadający za efekt bokeh.

Pod obudową znajduje się procesor MediaTek Helio P60 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika jest przeznaczonych 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty pamięci microSD.

ZTE Blade 20 Smart jest zasilany przez baterię o pojemności 5000 mAh. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.1 Pie z nakładką MiFavor w wersji 9.1.

Na chińskim rynku ZTE Blade 20 Smart został wyceniony na cenę 999 juanów – ok. 545 zł. Producent jeszcze nie ujawnił czy model trafi na inne rynki, w tym na rynek europejski.