Złamane embarago na sprzedaż laptopów z Windows 8


News

Jedna z amerykańskich sieci Home Shopiping Netowork , mimo ogłoszonego embargo do 26 października na sprzedaż komputerów z Windows 8 , uruchomiła w sieci przedsprzedaż pięciu notebooków z nowym Windowsem.
Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, z racji tejże premiera nowego Windowsa 8 ma mieć miejsce -26 października. Microsoft bardzo szybko zareagował na nieładne posunięcie ze strony HSN.

W amerykańskim internetowym sklepie pojawiły się między innymi dwa modela Acera oraz trzy notebooki Gateway w cenie między 699 a 1200 dolarów. Przedsprzedaż amerykańskiego detalisty była nie do przyjęcia przez Microsoft. Również sam Acer poparł stanowisko Microsoftu odnośnie zakazu sprzedaży komputerów z Windows 8 do dnia premiery.
Microsoft zwrócił się do HSN z uprzejmą prośbą o to, aby przedsprzedaż notebooków w sieci została jak najszybciej wycofana. Ponadto ogłosił również oficjalne oświadczenie, w którym mowa była o nie autoryzacji oferty sprzedaży przez HSN ,wspomniał również o prowadzonych negocjacjach dotyczących wycofania oferty z sieci.

Oferta sprzedaży komputerów bardzo szybko została wycofana i już dziś nie ma możliwości zakupu notebooka w przedsprzedaży. Jak na razie niewiadomo jednak. czy zamówienia, które zostały złożone na stronie HSN zostały zrealizowane.
Reakcja Microsoftu była szybka a wręcz błyskawiczna, a to, dlatego, że działania HSN zagrażały strategii Microsoftu. Obecnie producenci robią wszystko by do premiery nowego Windowsa, sprzedano jak najszybciej aktualną wersję a mianowicie Windowsa 7, który zalega jeszcze w sporych ilościach w magazynach.
Ciekawe, czy do premiery komputerów zainstalowanych z Windows 8 , znajdzie się jeszcze jakiś innych sklep który złamię umowę partnerską zawartą z firmą Mircrosoft .