ZenPad Z8 od Asusa nie trafi do Europy, ale ZenPad 3S 8.0 tak!


News

ZenPad Z8 marki Asus jest tabletem produkowanym na wyłączność amerykańskiego operatora Verizon. Niemniej nie oznacza to, że stary kontynent będzie poszkodowany pod tym względem.

Na targach Computex 2017 w Tajwanie Asus zaprezentował nowy model ZenPad 3S 8.0 oznaczony nazwą kodową Z582KL. Ten tablet nie powstał na wyłączność żadnej spółki – będzie dostępny na wielu rynkach. Urządzenie prezentuje obraz za pomocą wyświetlacza o przekątnej 7,9 cala w rozdzielczości 2K.

Pod obudową znajdujesię ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 wspierany przez układ graficzny Adreno 510. Jednostka centralna otrzyma wsparcie w postaci 3 GB, albo 4 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD. Główny aparat posiada matrycę o wielkości 13 MP z przesłoną f/2.0. Przednia kamera ma matrycę o wielkości 5 MP. Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką ZenUI 3.5. O odpowiedni czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu zadba bateria o pojemności 4680 mAh.

Transmisja danych odbywa się za pomocą Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac oraz Bluetooth. LTE jest natomiast opcjonalne. O odpowiednią jakość dźwięku zadbają podwójne głośniki. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, w jakich krajach tablet zagości na sklepowych półkach.


Dodaj komentarz