Xperia Z5 vs iPhone 6S


Porównanie

Xperia X5 od Sony i iPhone 6S od Apple są dwoma gorącymi premierami, które miały miejsce w pierwszej połowie września. Na tle konkurencji wypadają bardzo dobrze. Poniżej zostały one porównane pod najważniejszymi względami. Xperia Z5 vs iPhone 6S

Ekran i aparaty fotograficzne

Sony Xperia Z5 jest smartfonem o matrycy wielkości 5,2 cala prezentujący ekran w rozdzielczości Full HD. Zagęszczenie pikseli wynosi 424 ppi. W tylnej obudowie telefonu znajduje się aparat z matrycą o wielkości 23 MP wyposażony w nowy obiektyw optyczny i hybdrydowy autofokus.

Zaletą smartfona od Apple jest natomiast opcja 3D Touch. Ekran posiada przekątną 4,7 cala. Model iPhone 6S został wyposażony w aparat fotograficzny z matrycą o wielkości 12 MP i sensorem iSight. Producent zadbał także o możliwość nagrywania filmów wideo w 4K i dwutonową diodę LED. Przednia kamera Face Time posiada matrycę o wielkości Mpix i funkcję Retina Flash.

Procesor i pamięć

Pod stylową obudową smartfona marki Sony znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 810. Ośmiordzeniowa jednostka centralna jest zbudowana z czterech głównych rdzeni (ARM Cortex – A57) oraz z czterech rdzeni pomocniczych (ARM Cortex-A53). Procesor jest zintegrowany z układem graficznym Adreno 430 oraz wspierany przez 3/4 GB pamięci RAM.

Smartfon od Apple posiada również 4 GB pamięci RAM. Pod obudową modelu znajdziemy procesor A9 ze stale aktywnym koprocesorem M9.

System operacyjny

Sony Xperia Z5 działa w oparciu o system operacyjny Google Android 5..1 z nakładką Xperia UI, natomiast konkurencyjny model pracuje w oparciu o system iOS 9.


Dodaj komentarz