Xperia XZ Premium z mocną specyfikacją


Testy

Sony Xperia XZ Premium został zaprezentowany podczas targów MWC 2017 jako jeden z serii modeli konkurencyjnych na rynku high – endów.

Sugerowana cena detaliczna smartfonu już wiele mówi o jego specyfikacji – Sony proponuje cenę 799$ (ok. 3200 zł). Przedsprzedaż już ruszyła na portalu Amazon.com, ale pierwsze zlecenia będą realizowane dopiero od 1 czerwca.

Wyświetlacz i aparaty fotograficzne

Model prezentuje obraz za pomocą 5,5 – calowego ekranu w rozdzielczości 4K. Wyświetlacz jest chroniony przez powłokę wykonaną z Gorilla Glass 5. Sony Xperia XZ premium oferuje użytkownikom aparat fotograficzny z matrycą o wielkości 19 MP z przesłoną f/2.0 i optyczną stabilizacją obrazu. Użytkownik może kręcić filmy korzystając z funkcji super slow motion. Przednia kamera posiada matrycę o wielkości 13 MP.

Procesor, pamięć i system

Sercem urządzenia zostął ualcomm Snapdragon 835. Ośmiordzeniowy procesor jest zintegrowany z układem graficznym Adreno 540. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat. Procesor otrzymał wsparcie w postaci 4 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono natomiast 64 GB pamięci wewnętrznej.

Akumulator, kanały łączności i dodatkowe funkcje

Xperia XZ Premium jest wyposażona w baterię o pojemności 3200 mAh z funkcją szybkiego ładowania – Quick Charge 3.0. Model oferuje użytkownikowi zestaw czujników, w tym akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, magnetometr, barometr i żyrokop, a także czytnik linii papilarnych. Producent zrezygnował natomiast ze skanera tęczówki. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 5.0, a także Wi-Fi. Nie zabrakło USB Typu C.