Xperia 1, Xperia 10 i 10 Plus – nowości od Sony


News

Sony podczas targów MWC 2019 zaprezentowało trzy nowości, takie jak Xperia 1, Xperia 10 i Xperia 10 Plus. Xperia 1 jest flagowcem wyposażonym w potrójny aparat. Natomiast Xperia 10 i Xperia 10 Plus są modelami ze średniej półki cenowej.

Flagowiec Sony Xperia 1 jest flagowcem, który wejdzie na rynek późną wiosną. Producent nie zdradza jeszcze jego ceny. Model został wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 4K. Jego charakterystyczną cechą są nietypowe proporcje wynoszące 21:9 (CinemaWide). Potrójny aparat fotograficzny składa się z trzech matryc o rozdzielczości 12 MP, z podwójnym zoom-em i bardzo szerokim kątem widzenia.

Sony Xperia 1 ma pod obudową procesor Snapdragon 855 oraz będzie dostępny w dwóch wariantach pojemnościowych – 64 GB i 128 GB.

Sony Xperia 10 i 10 Plus posiadają ekrany CinemaWide o proporcjach 21:9, którymi z pewnością wyróżnią się na rynku średniaków. Rozdzielczość ekranów wynosi jednak Full HD+. Pierwszy z modeli posiada wyświetlacz o przekątnej 6 cali, a drugi – 6,3 cala. Pod odbudową znajduje się procesor z serii Snapdragon 63x. Oba modele z podwójnym aparatem głównym będą dostępne na rynku lada moment (producent zadeklarował ich wprowadzenie przed końcem lutego). Xperia 10 będzie dostępny w cenie 1499 zł, natomiast Xperia 10 Plus w cenie 1899 zł.

W marcu na rynku pojawi się Xperia L3 – budżetowiec z ekranem o przekątnej 5,7 cala i ekranem HD+, dostępny w cenie 899 złotych. Pod jego obudową znajdzie się MediaTek Helio P22 wspierany przez 3 GB RAM i aparatami 13 MP i 2 MP. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Oreo, natomiast powyżej opisane średniaki i flagowiec otrzymały Androida Pie.

To dobry moment dla tych, którzy przymierzali się do kupna starszych wersji Xperii – ich ceny nieco spadną.