Xiaomi wprowadzi na rynek serię smartfonów z aparatem 108 MP


News

Na rynku smartfonów konkurencja staje się coraz silniejsza – tym razem producenci smartfonów prześcigają się w liczbie megapikseli. Do wyścigu dołącza Xiaomi – według XDA Developers, Xiaomi szykuje na rynek cztery nowe smartfony, które otrzymają aparaty z matrycami 108 MP.

Kodowe nazwy serii modeli nowych smartfonów Xiaomi to Tucana, Umi, Cmi i Draco. Modele będą pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android, z nakładką MIUI. Xiaomi nawiązał współpracę z Samsungiem w zakresie dostawy matryc.

Główne aparaty w nowej serii smartfonów będą posiadały matrycę o rozdzielczości 108 MP. Xiaomi już wprowadził na rynek modele z aparatami 48 MP i 64 MP. Teraz nadszedł czas na modele z matrycami Samsung ISOCELL Bright HMX.

Pod wskazanymi powyżej nazwami kodowymi nie kryje się nadchodzący Xiaomi Mi Mix 4. Flagowiec nie otrzyma aparatu 108 MP, ale za to będzie wyposażony w matrycę Samsunga ISOCELL Bright GW1 o rozdzielczości 64 MP. Flagowy model może też otrzymać kamerę przednią ukrytą wewnątrz ekranu, albo czytnik linii papilarnych z większa powierzchnią ekranu. Według doniesień, pod obudową może znaleźć się Snapdragon 855+.

Xiaomi nie ujawnia żadnych dodatkowych informacji na temat nowej serii smartfonów, ani też na temat planowanej premiery nowych modeli.