Xiaomi Redmi Note 4


Testy

Xiaomi Redmi Note 4 został oficjalnie zaprezentowany pod koniec sierpnia 2016 r. Smartfon ma szansę zostać bestsellerem?xiaomi-redmi-note-4

Xiaomi Redmi Note 4 był promowany już od kilku miesięcy. Część jego specyfikacji była dobrze znana. Wszelkie wątpliwości odnośne do jego specyfikacji zostały rozwiane krótko po premierze MIUI 8. Smartfon posiada metalową obudowę w stylu unibody. Obudowa jest dostępna w trzech odcieniach – srebrnym, złotym i czarno – szarym.

Wyświetlacz i aparaty fotograficzne

Xiaomi Redmi Note 4 prezentuje obraz w rozdzielczości 1080p. Ekran o przekątnej 5,5 – cala jest pokryty szkłem 2.5D. Zastosowano wyświetlacz IPS, więc nie ma co zbyt dużo wymagać od tego urządzenia pod względem grafiki.

Główny aparat fotograficzny posiada matrycę o wielkości 13 MP z przesłoną f/2.0. W przedniej części obudowy ulokowano kamerę przednią z matrycą 5 MP. Główny obiektyw posiada podwójną diodę LED oraz zoom cyfrowy.

Procesor, pamięć i system operacyjny

Sercem Xiaomi Redmi Note 4 został 10 – rdzeniowy procesor Helio X20 z zegarem 2.1 GHz. Procesor jest zintegrowany z GPU ARM Mali – T880. Wśród dziesięciu rdzeni znajdują się:
2 rdzenie Cortex A72 taktujące 2,3 – 2,5 GHz
4 rdzenie Cortex A53 taktujące 2 GHz
4 rdzenie Cortex A53 taktujące 1,4 GHz
Na rynku znajdują się dwie wersje urządzenia. Jedna wersja jest wyposażona w 16 GB pamięci wewnęrznej. Druga wersja Xiaomi Redmi Note 4 pozostawia do dyspozycji użytkownika przestrzeń na pliki równą 64 GB pamięci wewnętrznej. W ou prypadkach można rozszerzyć przestrzeń na pliki za pomocą karty microSD o nie więcej niż 128 GB. W zależności od wersji procesor otrzyma wsparcie w postaci 2 GB lub 3 GB pamięci RAM. Smartfon działa pod kontrolą systemu oepracyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką MIUI 8.

Akumulator, transmisja danych i czujniki

O odpowiedni czas pracy urządzenia dba bateria o pojemności 4100 mAh. Transmisja danych odbywa się poprzez xHTML, WAP 2.0, a także HSDPA, HSUPA, HSPA i HSPA+. Nie zabrakło też GPRS, EDGE, WiFi 02.11a/b/g/n/ac oraz Bluetooth 4.2 i LTE. Xiaomi Redmi Note 4 obsługuje GPS, A – GPS i GLONASS, a nawet Beidou. Producent nie wyposażył go natomiast w modny ostatnio moduł NFC. Urządzenie posiada port podczerwieni i USB 2.0.

Xiaomi Redmi Note 4 został też wysposażony w skaner linii papilarnych. Nie znajdziemy w nim skanera tęczówki. Inne czujniki zainstalowane w tym urządzeniu to akcelerometr, czujnik zblżeniwoy, czujnik światła, a także czujnik efektu Halle’a.


Dodaj komentarz