News

Xiaomi Mi Watch – „mały telefon” na nadgarstku

Xiaomi oprócz nowego smartfonu Mi CC9 Pro zaprezentował także nowy smartwatch – pierwszy smartfon z „Mi” w nazwie. Producent mówi o nim jako o „małym telefonie na nadgarstku”.

Zegarek został wyposażony w ekran o przekątnej 1,76 cala wykonany w technologii AMOLED. Tylny panel wykonany z ceramiki został wyposażony w pojedynczy przycisk umożliwiający obsługę interfejsu. Po lewej stronie umieszczono pojedynczy głośnik i mikrofon.

Smartwatch został wyposażony również w Bluetooth, NFC oraz wsparcie eSIM, które umożliwia mobilnemu gadżetowi całkowicie autonomiczną pracę bez konieczności łączenia się ze smartfonem.

Xiaomi Mi Watch pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS z nakładką MIUI, dostosowaną do specyfiki tego urządzenia. MIUI dla smartwatchów posiada ponad czterdzieści aplikacji oraz oddzielny sklep z aplikacjami.

Smartwatch został wyposażony także we wszelkie standardowe funkcje monitorowania kondycji, w tym także podczas pływania oraz jest zintegrowany z analizą wydajności Firstbeat, która zapewnia szczegółowy podział danych dotyczących tętna.

Pod maską znajduje się procesor Snapdragon Wear 3100 4G połączony z 1 GB pamięci RAM i 6 GB pamięci wewnętrznej. Producent określił żywotność baterii na czas około 36 godzin ciągłej pracy przy włączonym 4G. Xiaomi wykorzystało baterię o pojemności 570 mAh umieszczoną wewnątrz MI Watch – największą, jaka kiedykolwiek została zastosowana w tego typu urządzeniach.

Obecnie Mi Watch będzie dostępny do kupienia tylko w Chinach i Xiaomi nie wypowiedziało się na temat jego międzynarodowej dostępności. Wejście smartwatcha na chiński rynek jest planowane na 11 listopada 2019 r., a cena detaliczna wynosi 1299 CNY, czyli około 185 USD.

Xiaomi zaproponował także smartwatch Premium Edition Mi wyposażony w szafirowy ekran, ramkę z nierdzewnej stali i pasek. Będzie on kosztował 1999 CNY, czyli około 285 USD. Planowana premiera zegarka przypadnie najprawdopodobniej na końcówkę 2019 r.