Xiaomi gemini – pierwszy smartfon ze Snapdragonem 820


News

Xiaomi gemini będzie pierwszym smartfonem, którego serce bije w rytm procesora Qualcomm Snapdragon 820. Oficjalna premiera urządzenia już wkrótce.Xiaomi gemini – pierwszy smartfon ze Snapdragonem 820

Xiaomi gemini będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 i w zasadzie na tym można zakończyć przedstawienie aktualnych informacji na temat wspomnianego modelu udostępnionych przez producenta. Niemniej pod nazwą Xiaomi gemini najprawdopodobniej kryje się model Xiaomi mi5, którego premiera nastąpi w przyszłym miesiącu.

Informacje o specyfikacji kolejnego flagowca chińskiej spółki wyciekły już kilka miesięcy temu, lecz wówczas podawano, że pod obudową znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810. W pozostałym zakresie informacje o specyfikacji technicznej mogą się sprawdzić. Xiaomi Mi5 będzie modelem z ekranem o przekątnej 5,2 cala prezentującym ekran w rozdzielczości QHD oraz baterię o pojemności minimum 3000 mAh.

Nie zabraknie także zestawu aparatów fotograficznych (m.in. 16 – megapikselowy aparat główny) oraz innych standardowych rozwiązań stosowanych w odniesieniu do flagowych modeli przez producentów (np. czynik linii papilarnych).