Xiaomi dogania konkurencję ze składanym smartfonem


News

Koncepcja składanych telefonów dominowała w 2019 r., zapoczątkowana przez Samsunga Galaxy Fold. Każda premiera wzbudzała zainteresowanie i zapowiadała kolejne technologie na rynku mobilnym. Plany wprowadzenia na rynek składanego smartfonu ma również Xiaomi.

Motorola RAZR zastosowała nieco inne rozwiązanie niż Samsung Galaxy Fold, którego premiera rynkowa opóźniła się w związku z wadami produktu. Motorola postanowiła zastosować 6,2 – calowy wyświetlacz, który jest składany na pół, aby tworzyć poręczną komórkę.

Xiaomi również zgłosiło patent na składanego smartfona – w sierpniu 2019 r. Koncept różni się nieco od Motoroli RAZR, niemniej jest bardzo podobne. Xiaomi pracuje nad smartfonem, który będzie wyposażony w ekran składany na pół, ale o bardzo wydłużonych proporcjach. Na przedniej części znajdzie się dodatkowy ekran, a na drugiej części zostanie umieszczony aparat.

Nowy smartfon Xiaomi Mi Mix Flex pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0., a pod obudową ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 zintegrowany z układem graficznym Adreno 610. Model jest dostępny w wersji z 6 GB RAM i 8 GB RAM. Główna kamera składa się z trzech matryc – 20 MP, 16 MP i 8 MP. Model posiada także baterię o pojemności 4200 mAh.

Model trafił do sprzedaży tylko na rynku indyjskim w maju 2019 r. w cenie 58 999 rupii indyjskich, co stanowi równowartość około 746 euro, czyli około 3200 zł.