Bez kategorii,  Porównanie

Xbox One vs PlayStation 4

Wielu fanów nowych technologii zastanawia się, co wybrać: Xbox czy PlayStation. Z takim dylematem borykał się również Sheldon Cooper w popularnym amerykańskim sitcomie „Teoria Wielkiego Podrywu”. Ostatnie nie udało mu się podjąć żadnej decyzji. My postaramy się pomóc wam zdecydować, która z tych rozwiązań jest lepsza.playstation 4

Warto od razu podkreślić, że specyfikacja technika obu urządzeń jest bardzo podobna. Jednak, w pewnych aspektach występują różnice, na które postaramy się zwrócić uwagę w poniższym artykule.

Xbox One wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor AMD Jaguar x86. Taki sam procesor posiada również PlayStation 4. Konsole różnią się pod względem grafiki. W przypadku Xboxa mamy do czynienia z AMD GCN 768-SPU, 1,23 TFLOPS, a w przypadku PS4 z AMD GCN 1152-SPU, 1,84 TFLOPS. Obie konsole posiadają 500 GB pamięci wewnętrznej oraz dyski optyczne przystosowane na Blu-ray oraz DVD.

Firma Sony stara się być bardzo przyjazna dla swoich użytkowników. Nie wprowadza większych ograniczeń odnośnie udostępniania gier. Dzięki temu PS4 zyskuje wielu zwolenników, ponieważ gracz ma wiele swobody podczas korzystania z takiej platformy. Xbox One zdobywa klientów obecnością WiFi Direct, wejścia HDMI oraz możliwością przetwarzania danych w chmurze. Dzięki temu, takie urządzenie jest dużo bardziej funkcjonalne i daje wiele możliwości użytkownikowi.xbox one

Konsole obu producentów zostały w znacznym stopniu odświeżone i różnią się od swoich poprzednich wersji. Jednak, PS4 robi wrażenie, ponieważ Sony zdecydowało się na całkowite odświeżenie pada, przez co mamy wrażenie korzystania z urządzenia praktycznie nowego. Touchpad, który posiada PS4 daje wiele możliwości programistom. Dzięki temu, korzystanie z niego będzie prawdziwą przyjemnością. Konsola Xbox One została jedynie trochę podrasowana, aby zwiększyć jej ergonomię. Dlatego też, w tym miejscu większe oklaski należą się PS4, które chciało zaproponować swoim klientom coś całkowicie nowego. I zdecydowanie mu się to udało.

Obydwie konsole są wyposażone w funkcję rozpoznawania gestów. W przypadku Xboksa One będzie za to odpowiadała odświeżona wersja Kinecta, na PlayStation 4 natomiast PS Move oraz Eye. Konsola od Microsofta jest bardziej rozwinięta pod względem inteligentnych technologii. Dlatego też, jeśli ktoś lubi tego typu rzeczy, zdecydowanie powinien zainteresować się tą konsolą, ponieważ zawierała będzie ona wiele przydatnych funkcji, które ułatwiały będą korzystanie z niej. W takiej sytuacji, jak najbardziej można będzie się cieszyć z niezwykłych efektów, jakie w takiej sytuacji się uzyska. Nie ma takiej możliwości, aby mogło być inaczej.

Trudno jest podjąć decyzję, która z konsol jest lepsza, skoro są one tak do siebie podobne. My jednak stawiamy na PS4, przede wszystkim za odwagę firmy Sony, która postanowiła nieco podrasować swój model i w znacznym stopniu go odświeżyć. Chciała zaproponować swoim klientom coś nowego. I jej się to udało.