Wytrzymałość na medal – test iPhone 5s


Testy

Wielu osobom nie podoba się, że marka Apple wypuszcza na rynek tylko jeden iPhone rocznie. Pragną więcej, aby mieć więcej możliwości wyboru. Jednak Apple robi to z premedytacją. Każdy model iPhone’a firma dopracowuje z najwyższą starannością, przez co urządzenia są niezwykle wytrzymałe pod wieloma względami. Taki właśnie jest iPhone 5s – urządzenie nie do zdarcia, które wytrzyma prawie wszystko.4

Oczywiście, nie trzeba się łudzić, że iPhone 5s wytrzyma kontakt z włączonym blenderem. Nie ma takiej możliwości, gdyż jest to urządzenie wirowe. Jakiś czas temu taki test został stworzony i skończył się nie najlepiej dla iPhone. Niestety, ale urządzenia, które wykonane są z plastiku lub w najlepszym razie z aluminium nie mają szans na przetrwanie w takich warunkach. Nie umniejsza to jednak wytrzymałości iPhone 5s, który radzi sobie bardzo dobrze w różnych warunkach i pozwala na korzystanie z urządzenia w trudnych okolicznościach. Aż tak ekstremalnych testów jednak nie jest w stanie wytrzymać za żadne skarby świata.

Pozostałe testy, jakie zostały przeprowadzone na urządzeniu wykazały przede wszystkim, że jest to urządzenie z bardzo dobrym aparatem, dzięki któremu możliwe będzie wykonywanie dobrej jakości zdjęć. Umieszczony w nim został aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Matryca ma jednak zdolność do zwiększania powierzchni przez co wpływa to korzystnie na przedstawione wyżej piksele, które stają się bardziej wyraziste, a przez to zdjęcie zyskuje na jakości. Ponadto, aparat został wzbogacony o dwie lampy błyskowe LED. Emitują one światło o różnych barwach, dzięki czemu lampy dostosowują się do jakości miejsca, w którym wykonywane jest zdjęcie. Oczywiście, jak mówią testy, jakiejś rewolucji fotograficznej w obrębie iPhone 5s na pewno nie ma, jednak na pewno jest to znacznie lepszy aparat niż proponowany wcześniej w modelach Apple.3

Na uwagę zasługuje świetny wyświetlacz, który w testach zebrał bardzo dobre recenzje. Iphone 5s wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 4”. Wykonany jest w technologii LCD i posiada rozdzielczość 1136 x 640 pikseli. Testy wykazały, że przy oświetleniu zewnętrznym, wyświetlacz osiąga jakość 544 cd/m2. Ponadto kontrast szachownicy szacuje się na poziomie 167:1. Na pewno w tym urządzeniu na jakość urządzenia oraz jego kontrast nie trzeba będzie narzekać. Czytelność przy różnych kątach widzenia jest kolejną zaletą wyświetlacza. Jak nic na świecie, tak i ekran iPhone 5s nie jest idealny. Wyświetlana przestrzeń barw jest znacznie lepsza w wyświetlaczach AMOLED, które montowane są w konkurencyjnych modelach.

Testy przeprowadzone na iPhone 5s wykazały niezwykłą nowatorskość urządzenia, w którym po raz pierwszy umieszczony został system operacyjny iOS 7. Zmiana w tak drastyczny sposób wyglądu interfejsu była strzałem w dziesiątkę. Urządzenie zyskało dzięki temu wiele nowości, które przyciągnęły klientów do zakupu urządzenia. Pewnym udogodnieniem jest szybka reakcja urządzenia, które myśli poniekąd za nas. Wystarczy przejechać palcem z góry na dół po ekranie urządzenia, a można będzie wywołać listę wiadomości czy zapisanych terminów.