News

Wyciek z serii Galaxy S21 ujawnia rozmiar ekranu, konfigurację kamery i wiele innych; będzie też tańszy

Seria Galaxy S21 pojawi się dość wcześnie w przyszłym roku. Jak ujawnił leaker, nowe telefony zostaną ogłoszone 14 stycznia i trafią do sprzedaży 29 stycznia. Wiemy już, jak będą wyglądać telefony dzięki renderom CAD. Teraz kluczowe specyfikacje trzech telefonów zostały ujawnione wraz z kilkoma interesującymi szczegółami.

Wyciek potwierdza, że Samsung uruchomi Galaxy S21, Galaxy S21 Plus i Galaxy S21 Ultra w dwóch wariantach procesorów. Na niektórych rynkach telefon będzie wyposażony w procesor Exynos 2100, podczas gdy w innych będzie zasilany przez Snapdragon 875. Chipset Exynos będzie lepszy w efektywności energetycznej niż jego poprzednicy, więc żywotność baterii powinna zostać uaktualniona. Mówi się również, aby dopasować lub nawet prześcignąć Snapdragon 875 w odniesieniu do wydajności

Poniżej znajdują się specyfikacje i funkcje dla każdego modelu zgłoszone przez Android Police:

Galaktyka S21

Standardowy Galaxy S21 będzie miał 6,2-calowy wyświetlacz LTPS o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Nie ma informacji na temat pamięci RAM i pamięci masowej, ale to powinno się różnić w zależności od rynku.

Z tyłu telefonu będą trzy kamery, które są w takiej samej konfiguracji jak Galaxy S20. Więc masz ultraszeroki aparat 12MP, główny czujnik 12MP i aparat teleobiektywowy 64MP. Aparat do selfie nie jest podany, ale może również pozostać niezmieniony od czujnika 10MP, który mamy w tegorocznym modelu.

Kamery będą coraz aktualizacje oprogramowania, takie jak obsługa 4K @60fps nagrywanie na wszystkich kamerach, wsparcie dla nagrywania 60fps w trybie Super Steady Stabilizacja, a możliwość automatycznego przełączania między 30fps i 60fps w zależności od warunków oświetleniowych. Inne podane funkcje to nagrywanie wideo 8K przy 30 klatkach na sekundę, obsługa podwójnego nagrywania (przednie i tylne kamery w tym samym czasie) i ulepszony tryb księżyca.

Samsung trzyma się również tej samej pojemności baterii 4000mAh s20. Telefon będzie działał one ui 3.1 w oparciu o Androida 11 i będzie miał obsługę 5G, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1. Będzie dostępny w phantom violet, phantom pink, phantom gray i phantom white. Podobnie jak Galaxy Note 20, Galaxy S21 będzie miał plastikowy tył. Najwyraźniej Samsung twierdzi, że odbiór plastikowego korpusu Galaxy Note 20 został lepiej przyjęty, niż się spodziewał.