Vivo Z5X – z dużym ekranem, potrójnym aparatem głównym i przednią kamerą In – Display


News

Vivo Z5X jest pierwszym smartfonem chińskiego producenta, wyposażonym w ekranowy otwór na przedni aparat. Model został wyposażony także w ekran o przekątnej 6,53 cala, posiadający proporcje 19,5:9.

Nowy smartfon chińskiej marki charakteryzuje się proporcjami wynoszącymi 19,5:9. Otwór na przednią kamerę został usytuowany w górnym narożniku. Właśnie w tym miejscu została umieszczona przednia kamera o rozdzielczości 16 MP z przysłoną f/2.0.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 710. Smartfon jest zasilany przez akumulator o pojemności 5000 mAh wspierany funkcją szybkiego ładowania 18 W i funkcją powerbanku. Model będzie dostępny w czterech wariantach różniących się pod względem pamięci RAM – 4 GB RAM, 6 GB RAM i 8 GB RAM oraz z 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Na tylnym panelu znajduje się potrójny aparat fotograficzny, który składa się z matrycy głównej o rozdzielczości 16 MP, szerokokątnego obiektywu o rozdzielczości 8 MP i dodatkowego obiektywu 2 MP odpowiadającego za efekt rozmytego tła.

Nowe urządzenie zostało wyposażone w czytnik linii papilarnych oraz wejście na kartę microSD. Smartfon obsługuje dwie karty SIM. Czytnik linii papilarnych został umieszczony na tylnym panelu. Na prawej krawędzi znajduje się włącznik i regulacja głośności. Natomiast na lewej krawędzi został umieszczony przycisk aktywujący asystenta Jovi.

Vivo Z5X będzie dostępny na rynku w dwóch wariantach kolorystycznych, takich jak Phantom Black oraz Extreme Night Black (na zdjęciu). Model jest przeznaczony na chiński rynek. Nie jest pewne czy będzie dostępny na rynku europejskim.