Vivo Y91 – z wyświetlaczem IPS i podwójnym aparatem


News

Vivo Y91 jest smartfonem wyposażonym w kolorowy wyświetlacz IPS o przekątnej 6,22 cala i zagęszczeniem pikseli na poziomie 270 ppi. Rozdzielczość ekranu w nowym modelu od marki Vivo wynosi na poziomie 720 x 1520 pikseli.

Pojawienie się na rynku Vivo Nex Dual Display nieco przyćmiło premierę opisywanego modelu, niemniej trzeba przyznać, że jest to dobra propozycja dla osób, które nie chcą wydawać majątku na nowy smartfon.

Vivo Y91 jest smartfonem ze średniej półki cenowej zasilanym przez baterię o pojemności 4030 mAh, ale bez ładowania indukcyjnego czy nawet szybkiego ładowania. Smartfon oferuje pamięć na poziomie 16 GB z możliwością jej rozszerzenia do maksymalnie 256 GB. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo, a jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 439 z zegarem 1,9 GHz. Ośmiordzeniowa jednostka centralna została zintegrowana z układem graficznym Adreno 505 i otrzymała wsparcie w postaci 2 GB RAM.

Model Vivo Y91 posiada podwójny aparat główny z matrycą o wielkości 13 MP i 2 MP. Przednia kamera posiada matrycę o wielkości 8 MP z przesłoną f/2.0. Dane użytkownika są zabezpieczone przez czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modemu LTE, Bluetooth 4.2 i dwuzakresowego Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct. Vivo Y91 posiada USB 2.0 OTG oraz moduł GPS z obsługą A-GPS, GLONASS i Beidou.