News

Vivo X51 vs OPPO Reno4 Pro 5G vs OnePlus 8T: Porównanie specyfikacji

Vivo oficjalnie wylądował na rynku europejskim I robiąc to, firma wprowadziła również nowy smartfon górnego i średniego. Pierwszy telefon Vivo wprowadzony na rynek w Europie to vivo x51 5g: nie posiada przystępnej ceny, ale ma duże możliwości, szczególnie po stronie aparatu. Czy to rzeczywiście lepiej niż najnowsze telefony górnego średniego zasięgu i flagowych zabójców wydanych przez innych najlepszych producentów na rynku światowym? Aby dowiedzieć się, postanowiliśmy opublikować porównanie specyfikacji vivo X51 5G i jego rywali BBK, które w ostatnim okresie poszły na całym świecie: oppo reno 4 i one plus 8t.

Vivo X51 5G ma oszałamiający design, ale OPPO Reno4 Pro 5G jest w rzeczywistości bardziej stylowy. Jest to cieńszy i lżejszy telefon, ma bardziej niewidoczny moduł aparatu, eleganckie warianty kolorystyczne (w tym ograniczoną wersję Green Glitter), zakrzywiony ekran i bardzo wąskie ramki wokół wyświetlacza: jest to jeden z najmodniejszych telefonów roku. Zaraz potem dostaliśmy Vivo X51 5G z zakrzywionym wyświetlaczem i wciąż cienką i lekką obudową. OnePlus 8T nie ma zakrzywionego ekranu i jest zdecydowanie mniej elegancki niż jego dwaj rywale.

Podczas gdy Vivo X51 5G i OPPO Reno 4 Pro 5G mają bardziej atrakcyjną estetykę, OnePlus 8T ma lepszy wyświetlacz. Nie jest to wyświetlacz najwyższej klasy, taki jak ten znaleziony w OnePlus 8 Pro, ale nadal jest niesamowity dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz (OPPO Reno4 Pro 5G i Vivo X51 5G stop w 90 Hz) i certyfikatowi HDR10 +. Vivo X51 5G i OPPO Reno4 Pro 5G są mniej więcej na tym samym poziomie, jeśli chodzi o wyświetlacz, ale OPPO Reno4 Pro 5G montuje głośniki stereo, podczas gdy dźwięk Vivo X51 5G jest mono. W każdym przypadku otrzymujesz panel AMOLED z czytnikiem linii papilarnych na wyświetlaczu.

OnePlus 8T jest zwycięzcą porównania sprzętu i jednym z najpotężniejszych flagowych zabójców na rynku. Jest zasilany przez mobilną platformę Snapdragon 865, która jest obecnie jednym z najlepszych flagowych chipsetów, podczas gdy Vivo X51 5G i OPPO Reno4 Pro 5G są zasilane przez górną środkową platformę mobilną Snapdragon 765G. Wszystkie funkcje telefonu konfiguracji pamięci do 12/256 GB, ale OnePlus 8T ma szybszą pamięć wewnętrzną UFS 3.1, podczas gdy OPPO Reno4 Pro 5G i Vivo X51 5G mają pamięci UFS 2.1. Last but not least, OnePlus 8T działa Android 11 po wyjęciu z pudełka, podczas gdy Vivo X51 5G i OPPO Reno4 Pro 5G są nadal oparte na Androidzie 10.

OnePlus 8T traci porównanie aparatu i chociaż zachowuje całkiem ładne możliwości aparatu, nie uważamy go za wysokiej klasy telefon z aparatem. Jest to trudna walka między Vivo X51 5G i OPPO Reno4 Pro 5G, przynajmniej na papierze. Vivo X51 5G ma lepsze możliwości zoomu (do 5-krotnego zoomu optycznego!) i bardzo ładny obiektyw portretowy, a także powinien oferować lepszą stabilizację (dzięki gimbal OIS). OPPO Reno4 Pro 5G wydaje się oferować lepsze możliwości nagrywania wideo dzięki dedykowanej ultraszerokiej kamerze wideo 12 MP.

OnePlus 8T ma najszybszą technologię ładowania, ale nie jest powiedziane, że będzie trwać dłużej niż Vivo X51 5G w każdym scenariuszu, ponieważ ma mniej wydajny wyświetlacz i zewnętrzny modem 5G, w przeciwieństwie do telefonu Vivo. OPPO Reno4 Pro 5G ma mniejszą baterię niż jego rywale, ale ładuje się szybciej dzięki technologii SuperVOOC 65W. OnePlus 8T obsługuje również szybkie ładowanie 65W, ale ze względu na większą baterię potrzebuje więcej czasu na pełne naładowanie.

Vivo X51 5G i OPPO Reno4 Pro 5G są wyceniane na 799 / 947 dolarów na całym świecie (12/256 GB), podczas gdy OnePlus 8T zaczyna się od € 599 / $ 710 (8 / 128 GB). Nie ma ostatecznego zwycięzcy w tym porównaniu: jeśli szukasz wyższej wydajności i ciekawszego wyświetlacza, przejdź do OnePlus 8T. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą konstrukcję, głośniki stereo i szybsze ładowanie, pobierz OPPO Reno4 Pro 5G. Zarówno OPPO Reno4 Pro 5G, jak i Vivo X51 5G to niesamowite telefony z aparatami: z Vivo X51 5G otrzymujesz większą baterię niż OPPO Reno4 Pro, ale brakuje głośników stereo i ma wolniejsze prędkości ładowania (33W).