Vivo X27 Pro – nowy phablet ze Snapdragonem 710 i łącznie czterema obiektywami


News

Vivo X27 Pro charakteryzuje się bardzo dużym ekranem i wąskimi ramkami. Można z pewnością zaliczyć go do phabletów. Pod względem specyfikacji technicznej plasuje się on na średniej półce cenowej.

Vivo X27 Pro posiada ekran o przekątnej 6,70 cala, o rozdzielczości 1080 x 2460 pikseli, których zagęszczenie wynosi 401 ppi. Ekran został wykonany w technologii Super AMOLED, jednak nie pokryto go żadną powłoką ochronną. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi natomiast 86,2%, co wskazuje na to, że ramki są wąskie standardowo – tak jak jest to obecnie „wymagane” na rynku.

Pod obudową znajduje się bateria litowo – jonowa o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania, ale bez ładowania indukcyjnego. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 256 GB pamięci wewnętrznej. Procesor otrzymał natomiast wsparcie w formie 8 GB RAM. Uwaga – ten model nie ma wejścia na kartę pamięci, zatem nie można zwiększyć dostępnej przestrzeni na pliki.

Sercem urządzenia został ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 710 z zegarem 2,20 GH z zintegrowany z układem graficznym Adreno 616. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie z nakładką Funtouch 9.0. Model posiada czytnik linii papilarnych.

Zestaw aparatów składa się z głównego aparatu złożonego z matryc 48 MP, 13 MP i 2 MP oraz przedniej kamery o rozdzielczości 32 MP.