News

Vivo iQOO Pro 5G oficjalnie na rynku – smartfon z funkcjami gamingowymi i obsługą 5G

Vivo iQOO Pro 5G oficjalnie wszedł na rynek. Smartfon charakteryzuje się połyskującą obudową ze stylowymi refleksami i zakrzywionymi krawędziami.

Sercem modelu jest procesor Snapdragon 855+ wspierany przez 12 GB pamięci RAM i zaawansowane funkcje dla graczy. Vivo iQOO Pro 5G zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,41 cala, wykonany w technologii AMOLED. Wyświetlacz zajmuje 91,7% przedniego panelu. Pod ekranem znajduje się czytnik linii papilarnych.

Smartfon posiada główny aparat z matrycą o wielkości 48 MP IMX 582, wspierany przez szerokokątny obiektyw (120 stopni) oraz obiektyw makro. Smartfon jest zasilany przez baterię o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania 44 W.

Vivo iQOO Pro 5G obsługuje sieć 5G (na co wskazuje sama jego nazwa), niemniej w przypadku, gdy użytkownik nie pozostaje w zasięgu 5G, urządzenie przełącza się na sieć 4G. Smartfon posiada dodatkowe funkcje gamingowe, takie jak przycisk Monster Touch, Game Space 2.0 i Monster Halo Cool Lighting Effect 2.0.

Model będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych – Le Mans Blue, Racing Black i Phantom Blue. O smartfonie już mówi się jako o najtańszym modelu 5G na rynku. Przedsprzedaż modelu już trwa. Na rynku będą dostępne dwa warianty – z obsługą sieci 5G i 4G. Dystrybucja produktów rozpocznie się od 29 sierpnia 2019 r. w odniesieniu do modelu obsługującego 4G, a dla modelu 5G – od 2 września.