VERTU Aster P – ekstrawagancki smartfon wykonany ręcznie


News

Już niewiele osób pamięta luksusową markę Vertu. Vertu Aster P to model, którym chce ona powrócić na rynek. Smartfon posiada specyfikację techniczną na miarę średniaka. Model trafi na chiński rynek.

VERTU Aster P jest smartfonem posiadającym ekran o przekątnej 4,97 pikseli, wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 443 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi 64%.

VERTU Aster P posiada baterię o pojemności 3200 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 oraz z ładowaniem indukcyjnym Qi. Smartfon oferuje 128 GB pamięci wewnętrznej, której niestety nie można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Pod obudową znajduje się Qualcomm Snapdragon 660. Ośmiordzeniowy procesor otrzymał wsparcie w postaci 6 GB RAM.

Na tylnym panelu znajduje się 12-megapikselowy aparat z podwójną diodą LED. Przednia kamera posiada matrycę w rozdzielczości 20 MP, z zoomem cyfrowym i przesłoną f/2.2.VERTU Aster P nie został wyposażony w czytnik linii papilarnych, ani skaner tęczówki. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modułu LTE, Bluetooth 5.0 LE oraz dwuzakresowego Wi-Fi.

VERTU Aster P posiada moduł GPS z obsługa A-GPS, GLONASS i Beidou. Nie zabrakło też 3.0 OTG Typu C oraz NFC. Smartfon choć ze średniej półki pod względem specyfikacji, posiada oszałamiająco wysoką cenę. Model będzie dostępny w cenie o równowartości ok. 50.000 zł! Wynika to z faktu, że VERTU Aster P został wykonany ręcznie, co widać na zdjęciu. Pod względem wykończenia to prawdziwy unikat.