Tom Clancy's The Division – dla PS4 i PC


Gry

Tom Clancy’s The Division jest grą firmowaną nazwiskiem amerykańskiego pisarza. W marcu (8 marca w Polsce i na świecie) doczekamy się jej premiery na PS4 i PC. Tom Clancy's The Division - dla PS4 i PC

Akcja toczy się w nieodległej, bliżej nieokreślonej przyszłości. Na początku gry dowiadujemy się, że zamach terrorystyczny w Nowym Jorku doprowadził do pandemii. Groźny wirus powoduje paniczny strach wśród mieszkańców budząc w nich instynkt przetrwania. Gracz wciela się w członka tajnej agencji, której zadaniem jest zapanowanie nad chaosem i przywrócenie harmonii życiu w Nowym Jorku.

Fabuła gry Tom Clancy’s The Division nawiązuje do Dyrektywy 51 podpisanej przed końcem kadencji przez Prezydenta George’a W. Busha. Zapewnia ona ciągłość rządów w razie nadzwyczajnego zagrożenia dla kraju. Akcja gry rozpoczyna się w Czarny Piątek – dzień wielkich wyprzedaży.

Tom Clancy’s The Division została wydana na platformie PC Windows. Jej mechanika opiera się na elementach strzelaniny z otwartym światem. Nie mogło też zabraknąć akcentów RPG. Gracz ma do wypełnienia szereg zadań głównych i pobocznych. Ich głównym elementem jest walka. Fikcyjna postać, w którą się wciela, zdobywa doświadczenie w toku gry. Można przeznaczyć je na rozwój wybranej umiejętności. Umożliwiają one leczenie kompanów, skanowanie okolicy i rozpoznawanie wrogów znajdujących się w pobliżu.

Grafika opiera się na autorskim silniku Snowdrop. Każdy z widocznych elementów świata przedstawionego posiada osobne renderowania. Stopień szczegółowości szaty graficznej jest bardzo wysoki. Twórcy gry zastosowali szereg dodatkowych efektów graficznych, m.in. widok kłębów pary, które wydobywają się z przebitej opony.


Dodaj komentarz