The Last Guardian


Gry

The Last Guardian jest propozycją dla amatorów PS4. Dokładna data premiery nie została podana, jednak należy się jej spodziewać w 2016 r. Nie planuje się wydania gry w Polsce. The Last Guardian zostało przygotowane przez studio Team Ico znane już z Ico i Shadow of the Collosus.Opis gry The Last Guardian

The Last Guardian jest przykładem klasycznej gry akcji, której fabuła opiera się na wędrówce i szeregu przygód, jakie spotykają dwóch towarzyszy – wirtualną postać, w jaką wciela się gracz oraz towarzyszące jej stworzenie.

Gracz wciela się w postać chłopca, któremu towarzyszy fantastyczna postać będąca w zasadzie w centrum akcji i pomagająca graczowi podczas wędrówki. W grze dostępny jest wyłącznie tryb single player. Celem gracza jest ucieczka z zamku, podczas której spotyka rannego i uwięzionego gryfa o imieniu Trico. Bohater w zamian za udzieloną pomoc zyskuje przyjaciela i opiekuna.

Gra jest przeznaczona dla graczy powyżej 12. roku życia. Opowieść o miłości i przyjaźni oraz zaufaniu rozgrywa się w tajemniczej krainie. Świat przedstawiony w grze jest bardzo realistyczny, a szata graficzna odzwierciedla aktualne trendy w projektowaniu gier (m.in. jakość 3D). Zarówno grafika, jak i dźwięk reprezentują bardzo wysoki poziom. Świat fantastyczny przedstawiony w grze jest pełen niebezpiecznych miejsc, których zadaniem jest urozmaicenie i uatrakcyjnienie rozgrywki.