Testujemy tablet Ferguson S3


Testy

Testujemy tablet Ferguson S3aa811e0962081ae4899df62f204634f0

Na sam początek testowania urządzeń , prezentujemy nieco słabszy tablet a mianowicie Ferguson S3, który dostępny jest na rynku od całkiem niedawna, bodajże od 2 miesięcy . Tablet sprzedawany jest w rozsądnej cenie około 500-600 złotych, tak więc jest to urządzenie dla niezbyt wymagających użytkowników.

Krótka specyfikacja techniczna

Jeśli chodzi o jego specyfikację techniczną , to na jego pokładzie znajdziemy procesor 1,2GHz i 1024MB pamięci RAM i 4GB wewnętrznej pamięci z możliwością obsługi kart microSDHC (do 32 GB). Tablet pracuję w oparciu o system operacyjny Android 4.0.3 . Nie zabrakło w nim kamery tylnej o rozdzielczości 2 Mpix oraz przedniej 0,3 Mpix . Na wyposażeniu znajdziemy GPS oraz DVB-T oraz moduł Wi-Fi.

Wygląds3_4

Ferguson S3 sprzedawany jest w całkiem sporym zestawie w którym znajdziemy między innymi ładowarkę samochodową, kabel USB, słuchawki, uchwyt oraz przejściówkę do zewnętrznej anteny DVB. Obudowa tabletu wykonana jest z plastiku . Urządzenie wyposażono w 7 calowy ekran . Na pierwszy rzut oka widać ,że to solidnie zbudowany tablet.

Ekran i grafikaferguson-s3

Jeśli chodzi o ekran Furgusona to jest on z obsługą 5 punktowego multitoucha . Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 800×480 pikseli. Odwzorowanie kolorów jest całkiem dobre z małymi mankamentami typu nieco inne kolory niektórych ikonek na pulpicie .

Szybkość działania

Tablet działa bardzo sprawnie , w tej kwestii nie mamy mu wiele do zarzucenia . Trzeba pochwalić , że aplikację nie zawieszają się oraz takie gry jak Bad Piggies czy Speed Night i Angry Bird działają płynnie. Tak więc spokojnie bez nerwów możemy na nim grać.

DVB-T niezmienna telewizja cyfrowa

Tablet dzięki modułowi DVB-T pozwala na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Nie jest jednak łatwo odebrać naziemną telewizją, ale co najważniejsze nie jest to problem tabletu. Doszliśmy do wniosku, że problem tkwi w słabym sygnale naziemnej telewizji cyfrowej. W przypadku oglądania Tv w domu koniecznie trzeba pamiętać o podłączeniu przenośnej anteny zewnętrznej . Dobra wiadomość jest taka , że telewizja cyfrowa na pewno na tym tablecie działa.

GPSferguson_s3_mapamap_nav

Nawigacja GPS działa bez zarzutu ,a co najważniejsze aplikacja posiada mapy offline dzięki czemu nie trzeba łączyć się z Internetem.

Na sam koniec

Ta więc podsumowując urządzenie Ferguson S3 to średniej jakości tablet , jednak działa bez zarzutów. Wiadomo , ma małe, nieliczne mankamenty ale kto ich dziś nie ma . Za nowy tablet musimy średnio zapłacić około 550 złotych. Ta więc cena jest bardzo przestępna. Jego głównymi plusami jest przede wszystkim szybkość działania, szeroki wachlarz przeinstalowanych aplikacji, moduł DVB-T, darmowa nawigacja MapaMap, system operacyjny Android 4.0.3 , pamięć RAM m oraz to,że tablet sprzedawany jest w bogatym zestawie. Jak każde urządzenie ma również i swoje minusy tu przede wszystkim przyczepić możemy się do małej rozdzielczości 800×480 .

Ocena

7,5/10