TEST tanich smartfonów z Androidem >700 zł


Testy

Rynek smartfonów jest bardzo szeroki. Coraz to nowsze modele goszczą na półkach sklepowych. Duży wybór, zróżnicowane ceny. Wszystko zależy od marki i parametrów technicznych. Dziś jednak przedstawimy wam dwa smartfony z niższej półki, warte mniej niż 700 zł, pochodzące od producentów, którzy do tej pory nie byli znani z produkcji tego rodzaju urządzeń mianowicie dzisiejszy test dotyczyć będzie modelu GoGlever Fone500 oraz Prestigo PAP 4300 DUO.00021KW7R0SXE5H2-C116-F4

Urządzenie różnią się od siebie wyglądem oraz parametrami technicznymi. Jednakże, jakość wykonania jest podobna. Jeśli chodzi o ekran to oby dwa smartfony maja ekran IPS, który gwarantować powinien dobrą, jakość. Smartfony mają tą samą rozdzielczość 480 na 800 punktów. Mamy Male zastrzeżenia do smartfonu GoClever, który ma 5-calowy wyświetlacz i taka liczba punktów jest nie do zaakceptowania. Przede wszystkim kolory są zimne, z dominacją niebieskiego odcienia. Ponadto spostrzegliśmy również słabe kąty widzenia i efekt negatywu po przechyleniu smartfonu górną krawędzią ku twarzy. W modelu Prestigo sprawa ma się podobnie, również i tu kolorystyka zawodzi, jednakże w tym modelu dominują odcień pomarańczowy.00020KRBPODSUUSE-C116-F4

Smartfony bazują na tych samych podzespołach, zarówno w GoClever Fone500 jak i Presitgo PAP 4300 DUO mają dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz i 512 MB pamięci RAM., Jeśli chodzi o interfejsy to są w oby dwóch smartfonach są podobne.

Smartfony posiadają aparaty o tej samej rozdzielczości-8megapiskeli. Jednak różnice, w jakości wykonywanych zdjęć oraz filmów są bardzo zauważalne. Lepiej, w jakości zdjęć sprawdził się model Prestigo, który naprawdę robi bardzo dobre zdjęcia. Z kolei, GoClever lepiej wypadł w kręceniu filmów, w jakości HD.

Oby dwa, smartfony maja problem z interfejsemsystemu Android. To, co nas zraziło to nieprzetłumaczone na język polski fragmenty menu, które pozostały w języku angielskim. Kolejnym mankamentem jest brak polskiego słownika w smartfonie Prestigo. Z kolei w modelu CoClever użytkownik może pobrać słownik przez Internet.

Wydajność akumulatora również nas zawiodła, gdyż bez ładowania smartfon Prestigo pracował krócej niż inne tanie modele między innymi takie jak Samsung Galaxy Ac 2 czy też, LG Swift L3. Z kolei CoClever wypadł o wiele lepiej.

Podsumowując plusy i minusy oby dwóch smartfonów . To niewątpliwie ogromnym atutem GoClever Fone500 jest duży ekran, polski słownik klawiatury oraz dobra wydajność akumulatora. Minusem tego modelu jest wysoka wygoda, nieprzetłumaczone fragmenty interfejsu oraz słabe parametry ekranu.

Z kolei model Presitgo PAP 4300 DUO ma poprawna, jakość zdjęć oraz pełna wersję pakietu biurowego. Minusem jest brak polskiego słownika, nieprzetłumaczone fragmenty interfejsu, bardzo slaby akumulator oraz bardzo niska wydajność.