Test : Sony Xperia Tablet S


Testy

Sony Xperia Tablet S zaprezentowany został pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Jednakże w październiku miał już swoja pierwszą wpadkę , kiedy okazało się , że jego obudowa jest nieszczelna.xperiatablet Błąd jednak naprawiono i urządzenie nadal jest na czasie. Po październikowej wpadce część z was ma uprzedzenia do tego tabletu. Postanowiliśmy zatem przetestować go od A do Z i rozwiać wasze jakiekolwiek wątpliwości .

BUDOWA

Urządzenie ma wyokrąglone boki i naroża, całe wykończenie jest matowe , deseń na zawinięciu jest chropowaty . Całokształt urządzenia jest bardzo oryginalny ponieważ tablet wgląda jakby został zawinięty do tyłu. Musimy przyznać ,że jakość wykonania jest bardzo dobra i nie mamy tu żadnych wątpliwości. Ponadto srebrna kolorystyka tylnego panelu kontrastuje z czarnym frontem. Tablet w większości został wykonany z aluminium i pokryty w całością tafla ochronna. Port komunikacyjny i slot kart SD zostały zakryte specjalnymi zasypkami które uszczelniają to miejsce . Jednakże gniazdo audio nie zostało ochronione. Na szczycie konstrukcji znajduje się port podczerwienie , nie zabrakło również czujnika oświetlenia znajdującego się na froncie urządzenia. Na tylnim panelu umieszczono głośniki stereo . Po prawej stronie mamy układ włącznika oraz kontroli głośności .Wbudowane kamerki posiadają matryce jedno i ośmio-megapikselową . To co możemy zagwarantować to ergonomie pracy , która stoi na bardzo wysokim poziomie .nexusae0_11_Xperia_TabletS_back

EKRAN

Urządzenie zostało wyposażone w panoramiczny 9,4 calowy ekran LCD TFT ,który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280×800 pikseli . Matryca oferuję bardzo dobre kąty widzenia , również mile zaskoczyła nas wysoka jasność. Minusem jest to, że panel generuje zbyt dużo refleksów szczególnie w ostrym słońcu . Polecamy zatem automatyczne dostosowanie jasności ekranu. Brak głębi czerni, ale nie w jakiś szczególny sposób ten mankament nie jest rażący. Ekran obsługuje technologie multidotyku z dzięcioła punktami nacisków. Jedyna zauważalną wadą jest migocąca matryca.

WYDAJNOŚĆ

Na pokładzie tabletu Xperia S znajdziemy czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 o taktowaniu 1,4 GHz. Mamy 1 GB pamięci RA DDR3 , jednakże po odjęciu systemowych procesów zostało nam około 500-600 MV. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.0.3 . System pracuje płynnie bez zastrzeżeń, szkoda tylko , ze nie jest to zaktualizowana wersja Androida do 4.1 Jelly Bean , ale być może niedługo to urządzenie zostanie zaktualizowane.

Klawiaturę ekranowa jest bardzo wygodna , klawisze są równomiernie rozłożone na całej szerokości wyświetlacza . Tablet ten jest zarówno dobrym urządzeniem biurowym jak i konsolą do gier. Przeglądarka internetowa również działa płynnie i szybko. Problemem tego tabletu jest kompatybilność z formatami zapisu , ponieważ niektóre klipy na youtube zawieszały urządzenie.

WYPOSAŻENIE

Na wyposażeniu znajdziemy porty i gniazda na lewej belce bocznej oraz na tylnym panelu . Są nimi między innymi złącze audio Jack 3,5mm ,slot kart SDHC , port komunikacyjny . Brakuje jednakże mini lub micro-USB . Jeśli chcemy podłączyć huby USB musimy dokupić przejściówkę ponadto dołączony do zestawu kabelek ma męskie wyjście USB . Tablet wyposażono również w bezawaryjny moduł WiFi i Bluetooth , który działa bez zarzutów. Nie zabrakło również modułu GPS , nawigacja również działa bardzo dobrze .

AKUMULATOR

Sony Xperia Tablet S posiada akumulator litowo-jonowy , który według producenta powinien wytrzymać na 12 godzin pracy . Według naszych testów tablet ten działał nam na jakiś 8 godzin . Minusem jest to , że nie możemy podładować akumulatora za proca kabla USB. Od zużycia energii dużo zależy ustawiona jasność ekranu im jest większa tym szybciej zużywa nam się energia.

PODSUMOWANIE

Sony Xperia tablet S to naprawdę bardzo dobro urządzenie . Nie ma jakiś specjalnie , poważnych wad . jedynie co możemy mu zarzucić to złącze komunikacyjnie , które jest niekompatybilne z niczym oprócz akcesoriów markowych . Problem z odtwarzaniem multimediów to również mankament tego urządzenie . Migocąca matryca również nie zrobiła na nas dobrego wrażenia. Mimo tego tablet ma solidna i unikalna konstrukcje ,w miarę wydaja baterię ponieważ 8 godzin pracy to i tak dobry wynik, co prawda nie jest to obiecane 12 godzin ale i tak jest dobrze. Modul GPS zdał test na 5 .

OCENA

Podsumowując to na 10 punktów spokojnie dajemy temu urządzeniu 7.5.