Test smartfonu Polaroid Snap


Testy

Smartfon Polaroid Snap został zaprezentowany na targach CES w Las Vegas, a dokładniej mówiąc 6 stycznia 2016 r. Linia obejmuje trzy wersje modelu różniące się od siebie pod względem wyświetlacza.Test Polaroid Snap

Obudowa jest dostępna w kilku kolorach, takich jak biały, czarny, niebieski i różowy. Patrząc na specyfikację można stwierdzić, że miesczą się one między segmentami low – edn i mid – range, a te z większym ekranem można zaklasyfikować do segmentu mid – range. Do high – endów trochę im brakuje. Polaroid Snap jest propozycją dla tych użytkowników, którzy poszukują wydajnych urządzeń mobilnych dostępnych w dogodnej cenie. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą około 130 – 180$.

Ekran i multimedia

W zależności od wariantu przekątna ekranu wynosi 5 cali, 5,5 cala lub 6 cali. Wyświetlacz prezentuje obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, a zatem w jakości HD. Zagęszczenie pikseli wynosi 294 ppi. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS. Kolorowy ekran prezentuje 16M kolorów.

Jak przystało na Polaroid Snap, zestaw aparatów fotograficznych obejmuje główną kamerę z matrycą o wielkości 13 MP oraz przednią kamerkę z matrycą o wielkości 5 MP. Główny aparat fotograficzny posiada dwutonową diodę doświetlającą Flash Dual LED ułatwiająca wykonanie zdjęć dobrej jakości także w trudnych warunkach oświetleniowych.

Polaroid Snap umożliwia słuchanie radio i plików mp3. Model nie posiada wyjścia TV, ani funkcji videotelefon czy też telewizji DVB – H.

Procesor, pamięć i system operacyjny

Pod obudową Polaroid Snap znajdziemy czterordzeniowy procesor MediaTek wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie jest to zbyt dużo przestrzeni na pliki biorąc pod uwagę, że przeciętny użytkownik gromadzi na smartfonie zdjęcia i inne dane oraz korzysta z różnych aplikacji. Można rozszerzyć pamięć wewnętzrną korzystając z karty microSD lub microSDHC.

Polaroid Snap działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1 Lollipop, niemniej producent zapowiedział już aktualizację do wersji 6.0 Marshmallow.

Komunikacja i łączność

Polaroid Snap zapewnia transmisje danych HSDPA, HSUPA, HSPA i HSPa+, a także LTE DL i LTE UP, GPSR, EDGE, Bluetooth i WiFi v802.11 b/g/n. Nie zabrakło też Modułu GSP i obsługi A- GPS. Smartfon posiada wejście USB 2.0. Zabrakło natomiast transmisji danych HSCSD, DLNA, podczerwieni, której w zasadzie już się nie stosuje oraz modułu NFC.