Test Samsunga Galaxy Tab 3 10.1


Testy

Firma Samsung ma tendencje do ulepszania modeli, które już zostały wprowadzone przez nią na rynek. Samsung Galxy Tab 3 10.1 nie jest niczym innym, jak ulepszeniem poprzednich modeli, które już są dobrze znane użytkownikom. Różni go od innych jedynie to, że posiada znacznie bardziej odnowione wnętrze. Warto sprawdzić, czy tablet jest naprawdę wart swojej ceny i czy opłaca się go nabyć dla siebie jak i swoich znajomych.3

Gdy patrzy się na Galaxy Tab 3 10.1 od razu przychodzą skojarzenia z Galaxy S4. I bardzo dobrze, ponieważ właśnie te dwa modele pod względem wyglądu są niezwykle do siebie podobne. Wręcz są bliźniakami. Nie jest to dobre zjawisko, ponieważ w pewnych aspektach tablety powinny różnić się od siebie, aby dawać możliwość odświeżenia wizerunku pojawiającemu się modelowi. Dla Samsunga jednak nie jest to zbyt istotną sprawą. Tablet od koreańskiej firmy stworzony został z plastiku HyperGlaze. Niestety, ale nie jest to dobry wybór, ponieważ po wielu testach materiał okazał się prawdziwym niewypałem i nie sprawdza się tak jak powinien. Na pewno nie można liczyć w przypadku tego tabletu na jego trwałość. Należy jednak zwrócić uwagę, że urządzenie jest bardzo poręczne. Dzięki temu, na pewno można będzie z niego korzystać w komfortowy sposób. Na pewno tablet wygodnie będzie leżał w dłoni. Do wszystkich przycisków będzie się miało ułatwiony dostęp.

W tablecie znajduje się klasyczny 10-calowy wyświetlacz LCD, który pracował będzie w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Niestety, ale do tego aspektu tableta jest wiele zastrzeżeń. Przede wszystkim matryca posiada niskie zagęszczenie punktów, co nie wypływa pozytywnie na jakość prezentowane obrazu. Niestety, największym minusem jest głęboka czerń, której nie można uzyskać prawie nigdy. Nie będzie można jednak narzekać na jasność oraz kontrast. Praktycznie są to jedyne zalety tego wyświetlacza.

Nowością w przypadku tego tableta jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2560 o taktowaniu zegara 1,6 GHz, który spisywał będzie się znakomicie. Usprawniał będzie działanie urządzenia i sprawiał, że można będzie z niego korzystać w bardzo dobry sposób.. Układ wspierany jest przez 1 GB RAM. Samsungiem Galaxy 3 10.1 zarządzał będzie system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean, dzięki czemu można będzie liczyć na szybkie i bezproblemowe działanie urządzenia. Oczywiście, w tablecie nie zabraknie układu graficznego PowerVR SGX544MP2. Użytkownik tableta otrzyma również do wyboru albo 16 albo 32 GB pamięci wewnętrznej.

Niestety, ale jeśli chodzi o baterię, tablet nie radzi sobie zbyt dobrze. Choć jest w stanie wytrzymać bez ładowania 5,5 godziny, to aby można było ponownie z niego korzystać bez zasilania, należy pozostawić go na 4 godziny ładowania, co jest na pewno bardzo długim czasem.

Na pewno, jeśli marzy się o nowym urządzeniu, które wiąże się z wieloma unowocześnieniami, nie warto decydować się na ten tablet, ponieważ ma on wiele wspólnego z poprzednikami. Elementem przyciągającym do kupienia tableta może być jego cena, ponieważ producenci stale ja obniżają i organizują różnego rodzaju promocje. Dlatego też, pod tym względem Samsung Galaxy 3 10.1 jest jak najbardziej atrakcyjnym urządzeniem. Nie można powiedzieć, że jest to złe urządzenie, jednak na pewno przydałoby się w nim dużo więcej świeżości.