Test Orange Reyo


Testy

Smartfon, o którym będzie mowa poniżej należy do klasy C. Orange Reyo jest produktem wytworzonym w celu wskrzeszenia telefonów brandowanych. Warto sprawdzić jak telefon sobie radzi i co ma do zaoferowania użytkownikom.4

Obudowa telefonu wykonana została z bardzo dobrego tworzywa. Dzięki temu, urządzenie prezentuje się w ładny i stylowy sposób. Obudowa jest matowa i nie skrzypi, co jest niezwykle ważne. Dzięki temu, z telefonu będzie można korzystać w komfortowy sposób. Wadą telefonu jest jego waga. Ważny 160 g, a więc nie należy do najlżejszych smartfonów. Dość zaskakującym zabiegiem jest umieszczenie logo operatora na dole obudowy. Jest to całkiem nie przemyślane posunięcie marketingowe, które nie pozwoli na prezentacje modelu podczas rozmowy. Osoby używające telefon nie będą w ten sposób rozprzestrzeniały wizerunku telefonu w należyty sposób, ponieważ nikt nie będzie wiedział z jakiej marki telefon pochodzi.

5-calowy ekran znajdujący się w tym smarfonie budzi wiele kontrowersji. Jedni uważają, że całkowicie nie nadaje się do użytku. Inni z kolei oceniają wyświetlacz jako poprawny. W każdym razie, można stwierdzić, ze wyświetlacz umieszczony w Orange Reyo radzi sobie naprawdę dobrze, choć nie działa w jakości ani HD ani Full HD. Jego rozdzielczość wynosi 480 x 854 pikseli. Zdecydowanie jak na proste urządzenie, takie parametry wystarczą do normalnego i komfortowego użytkowania. Kąty widzenia w smartfonie są wystarczające.3

Smartfon został wyposażony w średniej jakości procesor Dual Core 1300 MHz, który wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkowników oddane zostało 4 GB pamięci wewnętrznej. Generalnie, użytkownik może korzystać jedynie z 2 GB pamięci. Dlatego też, konieczne jest dokupienie dodatkowej karty pamięci, jeśli chcemy przechowywać na swoim telefonie jakieś dodatkowe dane. Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2.2, a więc wersja oprogramowania nie należy do najnowszych.

W smarfonie umieszczona została prosta wersja interfejsu, która nie będzie sprawiała podczas użytkowania żadnych problemów użytkownikowi. Do dyspozycji ma się między innymi Easy Homescreen, który pozwalał będzie na obsługiwanie jego pulpitu, na którym dostępne będą wszystkie dane i aplikacje. Dzięki takiemu interfejsowi można będzie mieć dostęp do skrótów do dzwonienia i sms-owania. Nie będzie można jednak korzystać z Orange Gestures, który pozwala na szybkie przedostawanie się do różnych aplikacji znajdujących się w smartfonie.

Smartfon posiada również niezbyt dobrej jakości 5 Mpix aparat. Jednak, nie można wiele spodziewać się po tanim smartfonie. Zdjęcie wychodzą dość blado i nie są zbyt ostre, jednak coś zawsze na nich widać. Aparat ten jest idealny dla mało wymagających użytkowników, którzy nie robią dużej ilości zdjeć. Aparat daje możliwość wykonywania zdjęć seryjnych, ustawiania balansu bieli. Posiada również tryb sepii oraz panoramy. Aparat nie jest przystosowany do nagrywania filmów w jakości Full HD. Nie jest to możliwe dzięki stosunkowo słabej wydajności smartfona.

Niska cena jest na pewno dużym plusem dla tego smartfona. Telefon jak na tani produkt prezentuje się naprawdę w bardzo dobry sposób i posiada wiele ciekawych funkcji. Wygodny, duży ekran zapewniał będzie możliwość korzystania ze smartfona w bardzo komfortowy sposób. Kupno Orange Reyo na pewno nie będzie błędem.