Test Natec Genesis TX77


Testy

Przenośne urządzenie, łączące w sobie cechy tabletu i konsoli do gier? To urządzenie, które udało się skonstruować marce Natec. Warto sprawdzić jak radzi sobie to urządzenie i czego można się po nim spodziewać.3

Natec Genesis TX77 został wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Nic więcej nie można dobrego powiedzieć na temat ekranu, na jaki zdecydowała się marka Natec. Porównując tablet do innych modeli z tej samej kategorii cenowej, można stwierdzić, że wypada on niezwykle blado. Jest bardzo przeciętny. Przede wszystkim razić może przeciętny kąt efektywnego widzenia oraz słabe podświetlenie ekranu. Utrudniało to będzie granie w gry na tableto – konsoli podczas słabego światło w danym pomieszczeniu. Poza tym, można będzie również zauważyć, że kolory jakie widać na wyświetlaczu nie są zbyt dobre. Szczególnie będzie to przeszkadzało podczas nieco lepszych gier pod względem graficznym. Po urządzeniu, które zostało stworzone z myślą o graczach, na pewno można by oczekiwać czegoś zdecydowanie lepszego.4

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to tablet został wyposażony w czterordzeniowy procesor RockChip3188 ARM-Cortex A9 o taktowaniu 1,8 GHz. Układ wspierany jest przez grafikę Mali 400 oraz 1 GB pamięci RAM. To wyposażenie tego urządzenia można porównać do innych tabletów, znajdujących się na niższej półce cenowej. Urządzenie to dawało będzie możliwość zagrania we wszystkie najnowsze gry, jakie pojawiają się na rynku. Do dyspozycji użytkowników, oddane zostało 8 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli ilość ta dla gracza nie byłaby wystarczająca, zawsze można ją zwiększyć dzięki slotowi na karty microSD. Sprzęt działał będzie w dobry sposób dzięki temu, że jest zarządzany przez system operacyjny Android 4.2.2.

Funkcjonalność urządzenia została zapewniona poprzez zastosowane w nim dodatki. Przede wszystkim, tablet posiada wejście HDMI. Dzięki temu, można będzie sprzęt podpiąć do telewizora. Ponadto, znaleźć tu można również kamerkę VGA oraz wejście microUSB.

Za ładowanie tabletu odpowiedzialna jest dołączona do zestawu ładowarka. Na tableto – konsoli grać będzie można przez 5 godzin bez żadnej przerwy. Jak najbardziej, takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt jest funkcjonalny i pozwala na wykorzystanie go w terenie.

Zakup przenośnej konsoli do gier może być kosztowany. Lepiej więc wydać pieniądze na nieco tańsze urządzenie, które sprawdzało się będzie równie dobrze co tradycyjne urządzenie. Natec Genesis TX77 można nabyć już za 599 zł. Urządzenie spełniało będzie cechy zarówno konsoli jak i tabletu. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w specjalne przyciski, dzięki którym gracze będą mieli ułatwione zadanie podczas sterowania swoimi postaciami. Rozczarowaniem w przypadku tego tabletu jest na pewno ekran. Jego słaba jakość może niektórym graczom przeszkadzać. Jednak, nie jest on aż tak zły. Da się z niego korzystać. Szczególnie, jeśli gracz nie ma w stosunku do urządzeń, z których korzysta jakichś wygórowanych oczekiwań.