TEST : Modecom FreeTAB 1002 IPS X2


Testy

Mieliśmy okazje przetestować tablet Modecom FreeTAB 1002 IPS X2 . Dziś przedstawiamy Wam nasze spostrzeżenia. To przede wszystkim idealny sprzęt, dla tych którzy szukają dobrego mobilnego sprzętu w rozsądnej cenie.modecom-freetab-1002-ips-x2-keyboard-tablet-10-1-2x1-6ghz-1gb-16gb-android-4

Budowa

Tablet wykonany jest w kolorach bieli, jednakże na spodzie mamy metaliczny, srebrny kolor. W całokształcie prezentuje się elegancko. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Wykonany został z metalu oraz tworzywa sztucznego. Konstrukcja jest sztywna, elementy zostały idealnie dopasowane. Tablet posiada 10-calowy ekran, który jest dość duży jednak nie robi takiego wrażenia. Obudowa nie ślizga się w dłoniach a sam tablet ma smukłą konstrukcje, która jest przede wszystkim wygodna w obsłudze.

Wyposażony został w dwie kamerki, odpowiednio 5 i 2 Mpix przy zdjęciach, z kolei w trybie filmowania mamy do czynienia ze standardem VGA. Urządzenie posiada mikrofon oraz stereofoniczne głośniki, które wmontowane są na jednej z krótszych belek bocznych.modecom-freetab-1002-11

To, co wyróżnia ten tablet to klawiatura Bluetooth , która również jest w białym kolorze. Krawędzie w środku zostały wyłożone miękkim i gumowym materiałem. Mamy również podpórkę, która pozwoli ułożyć nam tablet w jednej pozycji. W prawym górnym rogu znaleźliśmy dwie diody, które sygnalizuję status urządzenia oraz standard jego baterii. Ponadto w tym samym miejscu znajdują się dwa przyciski Connect oraz ON/OFF. Powracając do klawiatury to klawisze mają układ wyspowy, nie został zaś wydzielony blok alfanumeryczny.

Ekran

Urządzenie wyposażone zostało w ekran IPS o przekątnej 10, 1 cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280×800 pikseli. Kąty widzenia oceniamy na bardzo dobre, nie mamy do nich żadnych zastrzeżeń. Parametry obrazu również wypadają bardzo dobrze. Tablet wyposażono również z czujnik oświetlania. Siła podświetlenia jest na średnim poziomie. Ekran obsługuję technologie Multi-dotyku z dziesięcioma punktami nacisku. Dotyk działa również bez zarzutów, rozpoznany jest bez opóźnień. Osoby piszące szybko na ekranie dotykowym nie powinny mieć żadnego problemu.modecom-freetab-1002-ips-x2-02-300x300

Wydajność

Na pokładzie Modecom FreeTAB 1002 IPS X2 znaleźliśmy dwurdzeniowy procesor Rockchip 3066 zaprojektowany w architekturze ARMx7 o taktowaniu 1,6 GHz . Jego układ graficzny to Mali-400 MP4. Mamy do czynienia z 1GB pamięci RAM DDR3. Gdzie w zasadzie po odjęciu stałych systemowych procesów zostaje nam do dyspozycji około 550MB. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji 16GB pamięci użytkowej. Tablet pracuję pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.1.1 Jelly Bean.

Podczas testowania tabletu, zwróciliśmy uwagę na najpopularniejsze aplikacji z platformy Google Play. I szczerze możemy powiedzieć, że urządzenie obsłużyło bez problemu wszystkie a tym również nawet zaawansowane gry takie jak Death Dome czy Mass Effect. Tablet poradził sobie również z e-bookami i muzyką zapisaną w rożnych formatach. Pliki multimedialne o rożnej charakterystyce również obsłużył z powodzeniem. Przeglądarka internetowa działała rewelacyjnie.

Wyposażenie

Na jego wyposażeniu znajdziemy zestaw portów : gniazdo audio Jack 3,5 mm, złącze zasilania, złącze microUSB, gniazdo HDMI oraz slot kart microSD ,który obsługuje nośniki o pojemności do 32 GB. Karta Wi-Fi jest bezawaryjna , mamy również moduł Bluetooth, który również sprawdza się dobrze.

Akumulator

Z naszych spostrzeżeń wynika, że spokojnie możecie liczyć na ponad 8 godzin pracy tabletu na jednym ładowaniu. Tablet posiada 6200mAh pojemności. W przypadku, gdy będziemy aktywnie korzystać z tabletu poprzez czujnik dotyku urządzenie rozładuje nam się po około 4 godzinach. To jak szybko bateria nam się wyczerpie zależne jest od tego, w jakim celu będziemy używać naszego urządzenia. Jednakże w ogólnym rozrachunku tablet ten plasuje się na dobrym poziomie.

PODSUMOWANIA

Wyliczając jego plusy i minusy to bez wątpienia do zalet możemy zaliczyć dobrze zaprojektowaną konstrukcję, która stoi na wysokim poziomie. Ponadto klawiatura BT w zestawie to kolejny atut tego modelu. Dobry ekran IPS, złącze microHDMI oraz mocna konfiguracja podzespołów są niewątpliwie atutem Modecom FreeTAB 1002 IPX X2. Urządzenie bez problemu radzi sobie z obsługą szerokiej gamy standardów multimeidalnych, co zrobiło na nas ogromne wrażenie. Z kolei minusem może być jedynie brak autofocusa w aparacie oraz filmowania tylko i wyłącznie, w jakości VGA.

Ocena

Na 10 punktów oceniamy go na 9. Ocena wysoka, gdyż to naprawdę tablet warty wyróżnienia.