Test LG G Flex


Testy

O tym telefonie należy powiedzieć przede wszystkim to, że wyróżnia się na tle innych. Jego premiera w tym roku w Polsce była dość szumna. I nie ma co się dziwić, ponieważ jest to smartfon zaliczany do kategorii S. Jednak, nie cieszy się on zbyt dużą popularnością wśród klientów ze względu na dość wysoką cenę. Smartfon kosztuje aż 3 tysiące złotych. Test LG G Flex1

To o czym, w przypadku tego smartfona trzeba przede wszystkim powiedzieć to obudowa, która jest zakrzywiona. Obudowa została stworzona z elastycznego materiału. Jest możliwe więc jego wyprostowanie, jeśli dociśniemy telefon do stołu. Dzięki zakrzywieniu, telefon lepiej przylega do twarzy jak i dużo lepiej leży w dłoni. Korzystanie z niego jest więc znacznie bardziej komfortowe. Jedyną wadą telefonu w obrębie obudowy jest jego waga. Telefon waży aż 170 g.

LG G Flex wyposażony jest w 6-calowy ekran wykorzystujący technologię P-OLED z matrycą Real RG8 HD. Ekran nie działa w jakości Full HD, jednak w tym przypadku nie jest to wielka strata. I bez tego telefon sobie świetnie radzi. To co zwraca uwagę, to przede wszystkim świetne nasycenie kolorów, jasność, a także bardzo dobre kąty widzenia. Użytkownik telefonu może regulować kolory wyświetlacza w trzech trybach: standard, vivid i natural. Test LG G Flex

W smartfonie znajduje się czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,27 GHz. Jego optymalizacja przebiegła w bardzo dobry sposób, dzięki czemu procesor radzi sobie znakomicie. Układ wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkowników oddane zostało 32 GB wewnętrznej. W praktyce, użytkownik może korzystać zaledwie z 24 GB. Minusem jest to, że ilości tej nie można rozbudować w żaden sposób, ponieważ telefon nie obsługuje kart microSD. Systemem operacyjnym znajdującym się w telefonie jest Android 4.2.2. Telefon posiada baterię o pojemności 3500 mAh. Przez 2 doby można będzie więc nie martwić się o ładowanie telefonu.

LG G Flex wyposażony jest w 13-megapikselowy aparat. Zdjęcia wychodzą bardzo ładnie, nawet w ciemnych pomieszczeniach. Gdy mamy do dyspozycji dobre oświetlenie, zdjęcia posiadają ładne naturalne i nasycone kolory. Interfejs aparatu jest naprawdę znakomity. Posiada wiele funkcji ułatwiających wykonywanie jak i obrabianie zdjęć. Można korzystać z aż 12 trybów.

Użytkownik otrzymuje możliwość wykonywania filmów w jakości UHD czyli w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Można również nagrywać w jakości Full HD.

Zdecydowanie LG G Flex jest jednym z najlepszych urządzeń na rynku. Oprócz wysokiej ceny, nie posiada żadnych istotnych wad. Na uwagę zasługuje bardzo dobry aparat z wieloma funkcjami jak i bardzo dobrze przygotowana obudowa.