TEST laptopa Samsung 355E7C


Testy

W dzisiejszym teście przedstawimy wam laptopa – Samsung 355E7C. To, co wyróżnia ten model to przede wszystkim podwójna grafika AMD oraz niska cena . To urządzenie zdecydowanie wyprodukowane z przeznaczeniem do podstawowych zastosowań.foto.ashx

Obudowa

Laptop Samsung 355E7C wyposażony został w czarną, plastikową obudowę. Ramka ekranu oraz wypełnienie klawiatury jest połyskliwie. Z kolei pulpit roboczy i wieko wykonane zostały z tworzywa, które przypomina szczotkowany metal. Jeśli chodzi, o jakość wykonania to stoi on na średnim poziomie. Obudowa nie jest solidna gdyż potrafi się ugnieść pod naciskiem szczególnie w miejscach przed gładzikiem oraz na lewo od klawiatury. Również wieko pod naciskiem ugina się widoczny sposób. Laptop posiada dwie pokrywy serwisu, które zlokalizowane zostały na spodzie. Pod jedną z nich tą mniejszą kryję się karta Wi-Fi, z kolei w tej drugiej znajdziemy dostęp do dysku i pamięci RAM.

Jeśli chodzi o wyposażenie w złącza to jest ono standardowe i przedstawia je poniższy obraz:e96f4a0cdb

Obraz

Laptop posiada matową matrycę o przekątnej 17, 3 cala, która wyświetla obraz w rozdzielczości 1600×900 pikseli. Wyświetlacz należy do produkcji Au Optronics. Mamy dobrą wiadomość, gdy przez maksymalnej intensywności podświetlenia średnia luminacja wyniosła 244,7 cd/m2 a to dobry wynik. Kąty widzenie nie są najlepsze, niewielkie odchylenia w płaszczyźnie pionowej od pozycji idealnej powoduję, że jakość obrazu w znacznym stopniu się pogarsza. W przypadku poziomej płaszczyzny kąty widzenia są szersze. Na pocieszenie jest dobra jasność obrazu oraz matowa powierzchnia ekranu, dzięki temu możemy bez problemu używać ten laptop na dworze.sized400_EUREE215-PS3KR_004_Back-open_Black_Large

Wydajność

Testowany model wyposażony został w procesor AMD A8-4500M Trinity . CPU tego układu APU posiada cztery rdzenie o taktowaniu 1,9 GHz. Co ważne funkcja Turbo Core umożliwia zwiększenie tej częstotliwości taktowania do 2,8 GHz.

W tym modelu mamy podwójny układ grafiki, obliczenia prowadzące do wygenerowania obrazu prowadzone są przed dwa rozwiązania graficzne w tym samym czasie. Poprzez włączenie technologii Crossfire , wykorzystujemy tylko układ zintegrowany z procesorem. W naszym teście elementem podwójnego rozwiązania był zintegrowany Radeon HD 7640G oraz oddzielny Radeon HD 7670M. Jeśli chodzi o działania systemu, to wedle naszych spostrzeżeń działa on płynnie.

Samsung 355E7C , który testowaliśmy wyposażony był w dysk twardy Hitachi Travelsatar 5K750 o pojemności 750 GB i prędkości 5400 obr/min.

Jak radzi sobie z grami?

Ten model Samsunga, dzięki podwójnemu układowi grafiki pozwala na uruchomienia nowszych gier w rozdzielczości 1366x768pikseli na średnich ustawieniach jakościowych. Gry , które mają małe wymagania takie jak Call of Duty czy tez FIFA 13, lub Diablo 3 działają płynnie w rozdzielczość Full HD na najwyższych ustawieniach. Z kolei najbardziej znane wymagające tytuły gier: Crysis 3 czy tak Absolution nie uzyskują płynności.

W porównaniu do innych laptopów podobnego pokroju jak np. Toshiba Satellite L875D to wyniki gier nie wyszły zadowalające. Jednak mimo wszystko możemy powiedzieć, że ten laptop radzi sobie z grami. Jednak jego mankamentami jest to, że w podwójnej grafice AMD występują mikroprzycięcia, które dają dyskomfort podczas rozgrywki.1,a,samsung-355e7c-a6-4400m-16gb-500-win8-hd7670m-czarny-125184,pr_2013_1_5_11_51_17_671

Wpływ na otoczenie

Hałas: Laptop w zasadzie nie jest głośny, podczas pracy bez obciążenia podzespołów zarejestrowaliśmy wartości w przedziale 30,8-343 dB. Z kolei w teście pełnego obciążenia wynik ten wyniósł 38, 7db. W przypadku, gdy komputer będzie zbyt głośny, możemy skorzystać z trybu cichego – Silent Mode. Z reguły wentylator często bywa nieaktywny.

Głośniki: znajdują się za klawiaturą i wytwarzają dźwięk pozbawiony basów.

Ciepło: w teście bez obciążanie temperatury obudowy Samsunga 355E7C, laptop osiągnął 25, 8-41, 2 stopni Celsjusza. Z kolei w teście pełnego obciążenia wartość ta mieściła się w przedziale 25, 6-40, 7 stopni Celsjusza – ten wynik znacząco nas zadziwił.

Podsumowanie

Na sam koniec możemy powiedzieć jedynie tyle, że jest to laptop o odpowiedniej wydajności, w większości dobrze sprawdza się w nowszych grach komputerowych. Jego atutem jest dodatkowy wydzielony blok numeryczny na klawiaturze oraz matowa matryca. Jego znaczącą wadą jest przede wszystkim słaby kontrast. Mimo wszystko urządzenie warte polecenia, dla niezbyt wymagających użytkowników, którzy chcą tani cena oscyluje w granicach 2 tysięcy złotych a w miarę dobry sprzęt.