Test klawiatury uniwersalnej : Logitech K760


Testy

Tym razem przetestowaliśmy uniwersalną klawiaturę Logitech K760 . Zapewne zastanawiacie się cóż takiego sprawia, że owa klawiatura jest uniwersalna. A mianowicie przeznaczona jest zarówno do komputerów,iPhonów oraz ipadów.logitech-dl-k760-klawiatura-mat-pras-01-660 To co wyróżnia tą klawiaturę to przede wszystkim możliwość używania jej z kilkoma urządzeniami naraz. A wszystko to za pomocą sparowania trzech dowolnych ze sobą urządzeń , dzięki temu możemy dowolnie przełączać się między nimi , za pomocą wciśnięcia odpowiedniego klawisza. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tak innowacyjnym rozwiązaniem. Ta nowa klawiatura od Logitech, bardzo miło mnie zaskoczyła.

Nowa klawiatura Logitech K760 dedykowana jest produktom Apple , dlatego mamy w niej wszystkie klawisze funkcyjne, które używane są przez system OSX i iOS. Klawiatura Logitech wyglądem przypomina klawiaturę Apple . Jest do niej całkiem podobna , odstępy między klawiszami uważam,że są takie same jak w klawiaturze firmy z Cupertino. Klawiatura działa out of the box,ale według mnie warto byłoby zainstalować sterownik ze strony producenta. Dzięki temu będziemy mogli w przypadku systemu OSX , skonfigurować przyciski funkcyjne .Ponadto daję nam to możliwość informacji o stanie baterii.

To co jeszcze wyróżnia nową klawiaturę od Logitech to to,że posiada ona baterię słoneczną , która ładuje się poprzez światło słoneczne jak i sztuczne . Ładowane są zwykłe akumulatorki AA , które umieszono od spodu klawiatury.k760-solar-keyboard

To co mi przeszkadzało w nowej klawiaturze de facto to, że jest plastikowa , w przypadku klawiatury od Apple mieliśmy do czynienia z aluminium , z kolei ta od Logitech którą przetestowaliśmy jest wykonana z plastiku. Kolejnym minusem , jest również cena, ponieważ za klawiaturę Apple płacimy 299 złotych, ta Logitech jest nieco droższa ponieważ kosztuję 349 złotych. Również rażąca jest głośność klawiszy podczas pisania .

Jednakże mimo tych wad, więcej jest plusów , chodź klawiatura jest głośna to i tak pisze się na niej wygodnie , ponadto ma ładowanie słoneczne, co według mnie jest ogromnym plusem. No i co najważniejsze to posiada możliwość sparowania trzech rożnych urządzeń naraz .

Klawiatura Logitech K760 jak każde urządzenie ma swoje wady i zalety , jednakże w ogólnej opinii podsumowującej uważam, że to dobra klawiatura, która swoją uniwersalnością zrobiła na mnie duże wrażenie To co jeszcze zauważyłem podczas testowania tej klawiatury to , to iż na naładowanej baterii klawiatura długo pracowała. Według producenta naładowania jest w stanie pracować przez 3 miesiące . Aż tyle jej nie testowałam , ale myślę ,że spokojnie możemy wierzyć tym słowom.Logitech-Wireless-Solar-Keyboard-K760-02

Podsumowując na 10 punktów dałbym jej 7,5 . Ze względu na głośność, plastikowe wykonanie i cenę droższą od produktu Apple . Jednakże całą resztę oceniam bardzo wysoko. I polecam tenże produkt od Logitech wszystkim tym , którzy poszukują uniwersalnej klawiatury, ta z pewnością spełni wasze oczekiwania.