Test Goclever Insignia 5


Testy

Dziś postanowiliśmy przetestować dobrej jakości tani smartfon, który został stworzony przez firmę Goclever. Warto przyjrzeć się bliżej prawdziwemu hitowi, którym okazał się model Goclever Insignia 5. Zobaczmy co ma w sobie dobrego, a co marka powinna poprawić.3

Smartfon wyposażony został w 5-calowy ekran działający w technologii IPS. Posiada rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Dlatego też, można powiedzieć, że ekran spisuje się naprawdę dobrze. Posiada całkiem przyzwoitą rozdzielczość. W związku z tym, wszystkie dane na smartfonie można będzie oglądać w komfortowy sposób. Pod względem wyglądu prezentuje się bardzo dobrze i solidnie. Każdy element w nim został w odpowiedni sposób dopracowany.

Jeśli chodzi o podstawową specyfikacje techniczna urządzenia, to Goclover Insignia 5 został wyposażony w budżetowy procesor MediaTek MT6589T o taktowaniu 1,5 GHz. Układ wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkowników oddane zostało 4 GB pamięci wewnętrznej. Ilość tę można zwiększyć do 32 GB dzięki slotowi na karty microSD. Bateria, jaka została umieszczona w smartfonie jest dość standardowa. Na pewno dużą zaletą tego modelu jest możliwość umieszczenia w nim dwóch kart SIM. Dzięki temu, nie trzeba będzie nosić dwóch urządzeń, ponieważ jedno będzie obsługiwało dwa numery. Systemem operacyjnym zarządzającym smartfonem jest Android 4.2 Jelly Bean. 4

Warto wspomnieć w przypadku tego smartfona o baterii, która jest dość zaskakująca. Producenci zdecydowali się na umieszczenie w tym modelu podwójnej baterii. Dzięki temu, czas pracy urządzenia może zostać wydłużony. Użytkownik korzystał będzie więc z dwóch baterii o pojemności 2000 mAh, które umożliwiały będą pracę na urządzeniu nawet do 72 godzin.

Dla miłośników robienia zdjęć telefonem, Goclover przygotował 8-megapikselowy aparat. Aparat sprawdza się w całkiem przyzwoity sposób. Ale tylko w trakcie dnia. Jeśli jest słabe oświetlenie takie jak wieczorem lub w nocy, niestety, ale na wysoką jakość zdjęć nie będzie się miało co liczyć. Na pewno należy pochwalić jednak jakość rejestru video, która jest naprawdę bardzo dobra.

Zdecydowanie można powiedzieć, że Goclovr Insignia 5 jest jednym z najlepszych niedrogich smarfonów, jakie obecnie istnieją na rynku. Pod wieloma względami prezentuje się bardzo dobrze, a w dodatku zaskakuje użytkownika wieloma możliwościami.

Przede wszystkim największą zaletą smartfona jest dość dobre wykonanie i zadowalająca specyfikacja techniczna. Zaskakującym rozwiązaniem było umieszczenie dwóch baterii, które jednak bardzo dobrze sobie radzą i pozwalają na dłuższą pracę na urządzeniu.

Kosztem dwóch baterii, została zwiększona natomiast masa i grubość urządzenia. Ten aspekt może niektórym użytkownikom wyraźnie przeszkadzać. Minusem jest na pewno również niedopracowany aparat, który nie radzi sobie zbyt dobrze w słabym, nocnym oświetleniu. Ale ten problem dotyczy również innych smartfonów w znacznie wyższej cenie. Dlatego też, tego elementy nie trzeba aż tak krytykować.