Tęskniliście za telefonami z klapką? Oto Samsung W2019!


News

Samsung W2019 to przełamanie trendu, który zdominował rynek urządzeń mobilnych. Samsung postanowił wprowadzić na rynek nowe urządzenie w „starym” stylu – telefon z klapką dla kolekcjonerów.

Samsung W2019 posiada ekran SuperAMOLED o przekątnej 4,2 cala prezentujący obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 525 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi tyle, ile powinien w telefonie z klapką – ok. 57,7%. Model posiada też wyświetlacz dodatkowy wykonany w technologii Super AMOLED, o przekątnej 4 cali, prezentujący obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Oba ekrany posiadają ochronną powłokę wykonaną ze szkła Corning Gorilla Glass 5.

Smartfon z uwagi na dwa ekrany potrzebuje mocnej baterii – ta zastosowana w Samsungu W2019 posiada pojemność równą 3070 mAh. Niestety nie została ona wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, ani w funkcję ładowania indukcyjnego. Model posiada pamięć wbudowaną – 128 GB bądź 256 GB w zależności od wariantu. Ośmiordzeniowy procesor otrzymał wsparcie w postaci 6 GB RAM-u. W obu przypadkach można zwiększyć przestrzeń na pliki korzystając z karty pamięci o pojemności maksymalnie 512 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo.

Główny aparat składa się z dwóch matryc (12 MP + 12 MP). Jedna z matryc oferuje autofocus, EIS i OIS. Przednia kamera składa się tylko z jednej matrycy (8 MP) i posiada przesłonę f/2.0. Dane użytkownika są zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych oraz skaner tęczówki. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modułu LTE, Bluetooth 4.2, dwuzakresowego Wi-Fi i GPS z obsługą A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo.