Telewizory osobiste z IPS już w Polsce


News

LG Electronics wprowadza na rynek nową serię monitorów, które – jak zapewnia producent – przeszły tak daleko idącą ewolucję, że stały się osobistymi telewizorami, umożliwiającymi m.in. oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej HD.

Nowa seria obejmuje modele DM52 i M52. Telewizory udostępniają funkcję Picture In Picture (obraz w obrazie), co pozwala użytkownikowi na otwarcie równocześnie kilku okien na ekranie, np. w celu wyświetlenia obrazu telewizyjnego w małym oknie podczas używania komputera. Są także wyposażone w funkcję Infinite Surround Sound, która zapewnia wrażenie otaczającego dźwięku. Urządzeni wyposażono także w dwa porty HDMI oraz funkcję USB Quick View, która umożliwia oglądanie przeróżnych plików multimedialnych, np. filmów, klipów wideo czy zdjęć zgromadzonych na przenośnej pamięci poprzez podłączenie jej do gniazda USB.

Nowe telewizory osobiste są wyposażone w panele w technologii IPS (In Plane Switching) zamiast konwencjonalnych paneli w technologii TN (Twisted Nematic), dzięki czemu zapewniają lepszą powtarzalność i mniejszą fluktuację kolorów oraz realistyczne ich odtworzenie. Funkcja Smooth Color Change eliminuje rozmycie obrazu występujące przy szybkim ruchu, np. w scenach akcji, sporcie lub grach wideo, zapewniając nadzwyczajną ostrość i wyrazistość obrazu. Natomiast szeroki kąt patrzenia (178°) umożliwia oglądanie treści z dowolnej pozycji, bez ryzyka zniekształcenia barw.

Model DM52 jest wyposażony ponadto w funkcję konwersji 2D-3D, która umożliwia oglądanie dowolnych treści jako wysokiej jakości obrazu trójwymiarowego. Model DM52 jest oprócz tego wyposażony w technologię Cinema 3D, która umożliwia oglądanie obrazu trójwymiarowego przez lekkie okulary 3D, bez efektu migotania, czy potrzeby ich ładowania.


Dodaj komentarz