Tablety od Amazon


News

Rośnie wielka konkurencja dla iPada i innych tabletów, ponieważ firma Amazon zaprezentowała nowe modele czytników Kindle.

Urządzenia Kindle Fire HD i Kindle Fire HD 4G są wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 8,9 cala. To o 0,8 cala mniej niż w przypadku iPada. Tradycyjny model Fire ma 7 – calowy ekran. Plotki na temat iPada mini mówią, że będzie miał on wyświetlacz o przekątnej 7,85 cala. Apple tego nie komentuje, ale w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja na której przedstawi m.in. nowego iPhone’a.

Amazon wierzy, że uda mu się podbić rynek komputerów typu tablet, który obecnie zdominowany jest przez iPada. Najmocniejszym punktem tabletów Kindle jest ich cena.
Podstawowy, 7-calowy model Kindle Fire ma kosztować 199 dolarów. Najtańszy iPad kosztuje 399 dolarów, a ceny najnowszych modeli zaczynają się od 499 dolarów. Jest wyposażony w 6 GB pamięci wewnętrznej.

Kindle Fire HD to produkt z wyższej półki. Posiada dwa kanały WI – FI do szybszego transferu. Jest to kluczowe rozwiązanie dla przesyłania filmów w wysokiej rozdzielczości lub innych dużych plików, które możemy przechowywać na 16 GB dysku twardego.
Cena tego modelu wynosi ok. 299 dolarów.

Wyposażony w 32 GB pamięci wewnętrznej i 8,9 calowy ekran Kindle Fire HD 4G będzie jedynym tabletem w ofercie, który posiada możliwość podłączenia do sieci 4G. Za 50 dolarów rocznie można wykupić specjalny pakiet szybkiego internetu bezprzewodowego w technologii LTE.

Firma odświeżyła również linię e-czytników. Nowe modele mają czarno-białe ekrany z większym kontrastem. Producent zapewnia 8 tygodni bez potrzeby ładowania baterii.
Koszt takiego e-czytnika to 119 dolarów, starsze modele można kupić od 69 do 79 dolarów.


Dodaj komentarz