StarCraft: Remastered – odświeżona wersja klasycznej gry strategicznej


Gry

Premiera gry StarCraft: Remastered została zaplanowana na 14 sierpnia 2017 r. Gra została wydana na PC Windows i jest odświeżoną edycją klasycznej gry strategicznej z 1998 r.

Produkcja została opracowana przez studio Blizzard Entertainment – ten sam zespół, który wyprodukował pierwotną wersję. Akcja gry toczy się w czasie przyszłym, w odległym zakątku Drogi Mlecznej nazwanym Sektorem Koprulu.

Postaci gry StarCraft: Remastered to mieszkańcy Imperium Terran. Akcja rozpoczyna się wtedy, gdy na ich terytorium pojawiają się przedstawiciele obcych ras – Protossosi, którzy mają postać robotów zaawansowanych technologiczni oraz Zergowie (postaci zwierzęce). Dochodzi do konfliktu zbrojnego i zmian równowagi sił w galaktyce.

Co ciekawe, twórcy gry StarCraft: Remastered nie zdecydowali się zmieniać nic w mechanizmach rozgrywki. Tradycyjna gra strategiczna opiera się na tym, że gracz gromadzi surowce, które wykorzystuje do produkcji jednostek i konstruowania baz. W ten sposób przygotowuje się do walki z wrogami. Gracz może wcielić się w przywódcę Zergów, Protossów lub Terranów. Do wyboru jest sześć kampanii – po dwie na każdą frakcję. Można także grać w trybie single player.

Zmianie uległa natomiast oprawa dźwiękowa i graficzna. Poziom detali jest zdecydowanie wyższy w porównaniu z pierwowzorem z 1998 r. Wprowadzono również zmiany w zakresie opcji społecznościowych i sieciowych. Gracz może zapisać stan gry w chmurze i szybko zmienić ustawienia klawiatury. Poza tym, charakterystyczną cechą jest zaawansowany matchmaking.