Gry

Star Wars: Battlefront II – poznaj świat Iden Versio

Premiera Star Wars: Battlefront II została zaplanowana na 17 listopada 2017 r. Zbiegło się to w czasie z nadchodzącą premierą kolejnej części filmu z serii Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen czekają na nią z zapartym tchem, a my postanowiliśmy sprawdzić, czy dla nie-amatora tej sagi gra także może wydać się interesująca.

Star Wars: Battlefront II jest kolejną grą należącą do cyklu Star Wars: Battlefront. Projekt został zapoczątkowany w 2004 r. Druga część była opracowywana przez zespół złożony ze studia DICE, Criterion Games i Motive.

Gracz wciela się w kobietę – Iden Versio, która pełni rolę dowódczyni Inferno Squad. Oczywiście w toku akcji gracz napotyka na bohaterów sagi Gwiezdne Wojny, m.in. na Luke’a Skywalkera. Rozgrywka polega na wykonywaniu kolejnych zadań oraz walce z wrogiem. Gracz ma do dyspozycji bogaty katalog broni – takiej, jaką używali bohaterowie filmowi. Dodatkową frajdą jest możliwość sterowanai statkiem lub myśliwcem w czasie bitwy.

Kolejną nowością w drugiej odsłonie Star Wars: Battlefront jest zapewnienie graczowi możliwości odbycia rozbudowanej kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza. Można także grać w sieci – w jednej rozgrywce bierze udział maksymalnie 40 osób.

Na uwagę zasługuje również trójwymiarowa oprawa graficzna. Zarówno otoczenie, jak i poszczególne atrybuty zostały dopracowane w zakresie najmniejszych szczegółów. Efektem jest bardzo wysoka jakość grafiki. Oprawa dźwiękowa silnie nawiązuje do motywów znanych z filmowej sagi.

Gra jest przeznaczona dla osób powyżej 16 lat.