Spółka Sony zaprezentowała Xperię 5


News

W czasie tegorocznych targów IFA w Berlinie Sony zaprezentowała następcę modelu Xperia 1 – Xperię 5. Choć jest to dopiero druga generacja smartfonu, w nazwie modelu nie znalazła się „dwójka”, ale od razu „piątka”.

Sony Xperia 5 charakteryzuje się aparatem złożonym z trzech obiektywów, wspieranych przez technologię Eye AF. Są to aparaty Sony Alpha. Smartfon został wyposażony w ekran OLED Full HD+ o przekątnej 6,1 cala oraz proporcjach wynoszących 21:9 Cinema Wide. Za dźwięk odpowiadają głośniki Dolby Atmos.

Nowa generacja znanego modelu otrzymała także ulepszony tryb Game Enhancer. Ekran chroni powłoka ze szkła Gorilla Glass 6. Ten sam materiał zastosowano na tylnym panelu obudowy. Urządzenie posiada także certyfikat IP68. Xperia 5 otrzymała bezprzewodowy kontroler DualShock 4.

Pod obudową znajduje się Snapdragon 855 i akumulator o pojemności 3140 mAh. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9 Pie.

Smartfon będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych – szarej, czarnej, czerwonej i niebieskiej. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się przedsprzedaż, a w październiku 2019 r. model trafi do sklepów.

Sugerowana cena detaliczna wynosi w granicach 700 – 800 euro, co w przeliczeniu na polską walutę równa się około 2800 – 3200 zł.