Sorcery! 4: The Crown of Kings


Gry

Sorcery! 4: The Crown of Kings jest czwartą częścią adaptacji Sorcery! z 1983 r. Część serii gier wideo doczeka się premiery 15 września 2016 r. – w Polsce i na świecie.sorcery-4-the-crown-of-kings

Sorcery! 4: The Crown of Kings zostanie wydana na urządzenia mobilne i komputery PC. Wczesniejsze odsłony cyklu początkowo były dostępne wyłącznie na urządzenia mobilne. Sorcery! 4: The Crown of Kings jest już ostatnią z części. Gra jest utrzymana w konwencji science – fiction i fantasy.

Nie znasz poprzednich części Sorcery? Żaden problem, bo ostatnia część została opracowana w taki sposób, żeby znajomość poprzednich części nie była potrzebna. Ma ona swoisty, autonomiczny charakter, a jednocześnie umożliwia zaimportowanie postaci, w które gracz wcielał się w poprzednich odsłoanach gry.

Głównym zadaniem gracza jest odkrywanie wirtualego świata i… czytanie. Akcja gry stale się zmienia – o tym, jak potoczą się dalsze losy bohatera decyduje gracz. Twórcy gry zadbali o urozmaicenie rozgrywki także poprzez wprowadzenie elementów zręcznościowej walki oraz systemu rozwoju postaci.

Sorcery! 4: The Crown of Kings jest grą przygodową zaliczaną do tzw. gier paragrafowych. Są to specyficzne gry, zwane też gamebook’ami oraz grami książkowymi. Jej istotą jest czytanie przez gracza pisów i dokonywanie wyborów – każda decyzja jest odsyłaczem, który przekierowuje do innego paragrafu (rozdziału) książki.

Sorcery! 4: The Crown of Kings posiada bardzo oryginalną oprawę wizualną. Mechanika gry nie różni się znacząco od poprzednich części.


Dodaj komentarz