Sony Xperia Z2 vs Samsung Galaxy S5


Porównanie

Sony Xperia Z2 oraz Samsung Galaxy S5 są uważane za najlepsze modele smartfonów, jakie tylko dostępne są na rynku. Dlatego warto je porównać do siebie i sprawdzić, który z nich jest faktycznie najlepszy. porówannie

Samsung Galaxy S5 jest telefonem, który stworzony został po to, aby odnieść sukces. Jest to sprzęt, który wyznacza trendy i powoduje szybsze bicie serca u osób, które interesują się nowymi technologiami. Przede wszystkim, telefon został stworzony w niezwykle precyzyjny sposób pod każdym względem. Został wyposażony w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,5 GHz. Układ wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM. Systemem zarządzającym smartfonem jest Android 4.4.2 Kitkat.

Sony Xperia Z2 jest urządzeniem kompletnym. Wreszcie marce udało się stworzyć smartfona, który bardzo dobrze sobie radzi i spełnia wymagania osób interesujących się tą marką. Smartfon uważany jest za jeden z najciekawszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Smartfon został wyposażony w czterodzeniowy procesor Qualcomm MSM8974AB 2,3 GHz, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Systemem zarządzającym smartfonem jest Google Android 4.4 Kitkat. porówanie 2

Samsung Galaxy S5 wyposażony został w wyświetlacz Super AMOLED o wielkości 5,1 cali. Jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli. Ekran został wzmocniony o Gorilla Glass 3. Dzięki temu, nie będzie się on tak bardzo rysował. Wyświetlacz świetnie radzi sobie podczas korzystania ze smartfona w słońcu. Na ekranie większość danych w takich warunkach będzie można bez większych problemów odczytać, z czego każdy będzie mógł być w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany. Ekran jest na tyle przystosowany do potrzeb użytkownika, że daje możliwość korzystania z niego w biegu. Wyświetlacz jest bardzo funkcjonalny i sprzyja osobom, które nie mają czasu na zatrzymywanie się, aby przeczytać dane znajdujące się na telefonie.

Sony Xperia Z2 wyposażony został w 5,2-calowy ekran Triluminos, działający w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który uważany jest za jeden z najlepszych ekranów IPS dostępnych obecnie na rynku. Zdecydowanie korzystanie z takiego ekranu będzie dla każdego prawdziwą przyjemnością. Kąty widzenia są bardzo dobrze przygotowane, dzięki czemu, z której strony ekranu byśmy nie patrzyli i tak wszystko będzie bardzo dobrze widoczne. Poza tym, ekran posiada znakomita głębie czerni. Wszystkie kolory, które będą wyświetlane na ekranie, są niezwykle żywe i naturalne.

W tym starciu nie ma zwycięzcy. Oba ekrany są znakomite i zasługują po równo na pochwałę.

Samsung Galaxy S5 wyposażony został w 16 Mpix aparat, który wzbogacony jest o stabilizację obrazu oraz daje możliwość nagrywania filmów w jakości UHD. Kolory wykonywanych zdjęć będą naturalne i bardzo czyste. Dzięki temu, można będzie uzyskać wysokiej jakości zdjęcia, które jak najbardziej będą się w świetny sposób prezentowały. Ważne jest to, że wykonując zdjęcia przy niskiej częstotliwości, nie będą pojawiały się na zdjęciach żadne szumy. Poza tym, nie ma również problemu ze sztucznym kontrastem, co jest bardzo ważne podczas wykonywania dobej jakości zdjęć.

Sony Xperia Z2 wyposażony został w 20,7 Mpix aparat Exmor RS. Z pomocą tego aparatu można będzie nagrywać filmy w jakości 4K. Na video można będzie wykorzystywać tryb slow motion 120 kl/s w jakośi Full HD. Aparat daje również możliwość robienia zdjęć z rozmyciem tła. Oczywiście, aparat posiada także stabilizację obrazu

Na pochwałę w tym porównaniu zasługuje Sony Xperia Z2, który wyposażony został w gigantyczny aparat, dający możliwość robienia filmów w jakości 4K. I to on jest zwycięzcą w tym porównaniu.


Dodaj komentarz