Sony Xperia XA2 Plus – chyba spodziewaliśmy się „czegoś więcej”


News

Sony Xperia XA2 Plus z pewnością może zostać zakwalifikowana do grona najlepszych smartfonów zaprezentowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Niemniej pewne elementy specyfikacji rozczarowują.

Model posiada 6 – calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2560 pikseli, zabezpieczony dodatkowo szkłem Corning Gorilla Glass. Smartfon jest zasilany przez baterię o pojemności 3580 mAh z funkcją ładowana Quick Charge 3.0. Sony Xperia XA2 Plus pojawi się na rynku w dwóch wariantach różniących się pod względem pamięci wewnętrznej i RAM (32 GB + 4 GB RAM; 64 GB + 6 GB RAM).

Dodatkowo, na rynek weszła także wersja Sony Xperia XA2 Plus Dual SIM. W obu przypadkach można zwiększyć pamięć wewnętrzną za pomocą karty microSD o 400 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo. Sercem modelu Sony Xperia XA2 Plus jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630.

Rozczarowaniem są z pewnością aparaty fotograficzne, które składają się z pojedynczych matryc (23 MP, 8 MP). Poza tym, zastosowany tu ekran to standardowy IPS. Mamy jednak czytnik linii papilarnych i dwuzakresowe Wi-Fi oraz NFC.