Smartfon Xperia 10 II


News

Xperia 10 II rewolucjonizuje segment zaawansowanych modeli średniej klasy ze względu na niespotykaną dotąd ilość technologii Sony. To idealny smartfon dla miłośników rozrywki. Ma elegancką, lekką konstrukcję, a dzięki naszemu najnowszemu, panoramicznemu wyświetlaczowi OLED 21:9 zapewnia widzowi fantastyczne wrażenia — mówi Masato Nakano, Pan-European Mobile Business Head w Sony.

Lepsza rozrywka na panoramicznym wyświetlaczu OLED 21:9

Smartfon Xperia 10 II, tak jak i Xperia 10, ma 6-calowy, panoramiczny ekran 21:9. Nowością jest natomiast wyświetlacz OLED z zapożyczoną z telewizorów BRAVIA® technologią TRILUMINOS™ Display for mobile. Wyświetlany obraz zapewnia intensywne doznania wizualne, a przez to lepszą rozrywkę i wrażenie zbliżenia do akcji. Wysoka jakość wyświetlacza OLED z funkcją optymalizacji obrazu filmowego sprawia, że czerń nabiera większej głębi, a kolory stają się bardziej intensywne.

Doskonały, rozległy i wciągający obraz na ekranie 21:9 jest również źródłem jakościowo lepszych wrażeń podczas gry[i].

Wyświetlacz 21:9 umożliwia wprowadzenie niepowtarzalnych rozwiązań funkcjonalnych Sony. Należy do nich wiele okien — tryb równoczesnego wyświetlania dwóch ekranów lub aplikacji zapewniający efektywną wielozadaniowość. Nowością jest funkcja przełączania wielu okien, która ułatwia przełączanie się między ostatnio używanymi i polecanymi aplikacjami. Boczny sensor pozwala z kolei z łatwością wybierać ulubione aplikacje — wystarczy dotknąć go kciukiem.

Nowy, uniwersalny aparat z trzema obiektywami

Smartfon Xperia 10 II jest wyposażony w aparat z trzema obiektywami, z których jeden rejestruje obraz o rozdzielczości 12 megapikseli, a pozostałe dwa — 8 megapikseli. Ogniskowe obiektywów są takie same jak w modelu Xperia 1: 16 mm (superszerokokątny), 26 mm (szerokokątny) i 52 mm (teleobiektyw).

Xperia 10 II to niezawodne narzędzie do wykonywania pięknych, pomysłowych zdjęć. Firma Sony, będąca liderem w dziedzinie obrazu cyfrowego, wykorzystała swoje doświadczenie do dalszego ulepszenia reprodukcji barw. Teraz z łatwością można robić udane i piękne zdjęcia z użyciem ustawień Potrawy, Portret bądź Noc i uzyskując wysoką jakość obrazu nawet w skąpym oświetleniu.

Aparat pozwala utrwalać obrazy w formacie 21:9 i nagrywać filmy 4K o wysokiej jakości, co jeszcze bardziej zwiększa jego twórczy potencjał.

Wodoodporna konstrukcja ze sprawdzonym, trwałym szkłem w bardzo lekkiej ramce

Smartfon Xperia 10 II z panoramicznym wyświetlaczem 21:9 ma tylko 69 mm szerokości i 151 g wagi, dzięki czemu doskonale leży w dłoni. Odporność na wodę i pył[ii] na poziomie IP65/IP68 oraz wytrzymałe szkło Corning® Gorilla® Glass 6 gwarantują skuteczną ochronę i umożliwiają beztroskie użytkowanie.

Bateria o pojemności 3600 mAh wystarcza na długi czas i pozwala używać ulubionych aplikacji bez obawy, że zabraknie energii. Co więcej, specjalne technologie ładowania pomagają utrzymać ją w dobrym stanie. Ponieważ pozostawienie podłączonej ładowarki po całkowitym naładowaniu grozi uszkodzeniem baterii, funkcja „Ochrona baterii” ładuje telefon do 90%, wstrzymuje ładowanie, po czym doładowuje baterię do 100% tuż przed godziną budzenia. Z kolei funkcja adaptacyjnego ładowania Xperia kontroluje parametry ładowania, by nie dopuścić do przeciążenia baterii.

Smartfon Xperia 10 II jest oparty na platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon 665 — niezawodnej i zapewniającej szybką łączność.

W modelu Xperia 10 II nie mogło zabraknąć technologii audio Sony. Obsługiwany jest więc dźwięk o wysokiej rozdzielczości, reprodukowany zarówno przez gniazdo 3,5 mm, jak i bezprzewodowo.

Smartfon Xperia 10 II będzie oferowany w wersji czarnej i białej i dostarczany z zainstalowanym systemem Android 10. Jego sprzedaż na wybranych rynkach rozpocznie się wiosną 2020 r.[iii]

Akcesoria

Razem ze smartfonem Xperia 10 II będzie można nabyć dedykowaną osłonę Style Cover View. Zapewni ona ochronę w codziennym użytkowaniu i pozwoli bez otwierania sprawdzać datę, godzinę i powiadomienia.

Smartfon Xperia 10 II jest wodoodporny i chroniony przed pyłem, można go więc używać na deszczu i myć pod bieżącą wodą — należy jednak pamiętać o dokładnym zamknięciu wszystkich gniazd i dostarczonych osłon. Urządzenia nie wolno natomiast całkowicie zanurzać w wodzie, narażać na kontakt z napojami bądź na działanie wody słonej lub chlorowanej. Użytkowanie urządzenia w niewłaściwy sposób spowoduje utratę gwarancji. Urządzenie zostało przebadane w warunkach przewidzianych dla stopnia ochrony IP65/68. Dalsze informacje można znaleźć pod adresem  Uwaga: smartfon Xperia 10 II jest wyposażony w niezamykany port USB, który służy do podłączania innych urządzeń i do ładowania. Przed ładowaniem port USB musi całkowicie wyschnąć.