
Smartfon od Philips – klasyczny mid-end ze stylową obudową
Philips S653H pojawił się kilka dni temu w bazie TENAA. Producent postawił na obudowę typu unibody wykonaną z metalu.
Charakterystyczną cechą, która będzie wyróżniać smartfon wśród konkurencji są wstawki wykonane ze sztucznego tworzywa. Zostały one delikatnie zaokrąglone. Wadą obudowy może być natomiast gruba ramka pod i nad wyświetlaczem. Klawisze funkcyjne Androida znajdują się natomiast na dole ekranu.
Smartfon od Philips działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. O odpowiedni czas pracy na jednym ładowaniu zadba akumulator o pojemności 2550 mAh. Nie jest to zbyt fortunne rozwiązanie biorąc pod uwagę inne parametry modelu, przedstawione niżej.
Producent zastosował ekran o przekątnej 5,5 cala wykonany w technologii IPS. Prezentuje on obraz w rozdzielczości Full HD. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 z zegarem 2.0 GHz. Jednostkę centralną wspiera 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono natomiast 32 GB pamięci wewnętrznej.
W razie potrzeby użytkownik może rozszerzyć przestrzeń na pliki za pomocą karty microSD o pojemności do 128 GB. Specyfikacja techniczna obejmuje również aparat główny z matrycą 8 MP i dwutonową diodą doświetlająca LED. Na przedniej obudowie znajduje się kamera z matrycą 8 MP i pojedynczą diodą doświetlającą.
Smartfon Philips S653H został wyposażony także w czytnik linii papilarnych i moduł LTE oraz standardowy zestaw modułów (Bluetooth, Wi – Fi, GPS).

