Smartfon Huawei Ascend P1 w Polsce


News

Wczoraj na Polski rynek wprowadzone zostały smartfony chińskiego producenta- Huawei Ascend P1 , owe urządzenia posiadają dwurdzeniowy procesor 1.5 Ghz ( TI OMAP 4460 Cortex-A9). Ponadto korzystają z systemu operacyjnego Androi 4.0 Ice Cream Sandwich co jest ich największym atutem .

Smartfonu Huawei mają ekran dotykowy o przekątnej 4, 3 cala Super AMOLED gHD o rozdzielczości 960×540. Jego zaletą jest to ,że wyświetla żywe i naturalne kolory . Ponadto smartfon obsługuję standard Dolby Mobile 3.0 oraz dźwięk przestrzenny Dolby 5.1. Praktycznie jest w stanie odpalić większość aplikacji z Google Play co świadczy o tym, że nie należy do słabych smartfonów i warto w niego zainwestować .
Huawei wyposażony został w aparat HD 8Mpix, z podwójną lampą błyskową LED, technologii BSI. Są niezwykle cienkie ich obudowa została wzmocniona aluminiową ramką , mierzącą grubość 7.69 mm i szerokość 64.8 mm.

Smartfon posiada również funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 1080p HD. Kolejnym jego atutem jest szybki dostęp do Internetu. Dodatkowo ma w sobie wsparcie HSPA+ (21Mbps) , oraz Wifi i Bluetooth 3.0. Zintegrowana bateria Huawei Ascend P1 jest o pojemności 1670mAh. Można spokojnie na nim grać , ponieważ jak na tak cienkie urządzenie został wyposażony w dość dobrą baterię .

Cena detaliczna Smarfonu Huawei Ascend P1 wynosi około 1800 zł. Już dziś telefon dostępny jest w takich sklepach jak Komputronik w cenie 1789 zł z kolei w X-Kom zapłacimy za niego nieco więcej, bo 1899 zł. To czy nowe smartfony w Polsce osiągną sukces ,pokażą najbliższe miesiące . To niewątpliwie produkt z wyższej półki .Na razie nie wiadomo czy będzie dostępny w ofercie któregoś z operatorów .