Sharp S7 z Androidem One i baterią, która wytrzyma tydzień


News

W dniu 8 października 2019 r. w Japonii Sharp oficjalnie zaprezentował nowy model smartfonu – Sharp S7, który jest średniakiem działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10. Według zapewnień producenta, bateria ma wytrzymać nawet do 1 tygodnia bez ładowania.

Smartfon jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych – brzoskwiniowym (na zdjęciu), srebrnym i czarnym. Pod względem designu na pierwszy rzut oka trochę przypomina stare iPhone’y. Sharp 7 ma bardzo podobną specyfikację techniczną do smartfonu Aquos Sense 3 Lite, ale posiada nieco mniej pamięci RAM i pamięci wewnętrznej.

Model posiada 5,5- calowy ekran LCD o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Wyświetlacz został wyposażony w technologię oszczędzania energii IGZO, która pomaga przedłużyć czas pracy baterii do jednego tygodnia. Pod obudową znajduje się procesor Snapdragon 630 wspierany przez 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Sharp S7 został wyposażony w pojedynczy tylny aparat główny o rozdzielczości 12 MP, z przesłoną f/2.0 oraz przednią kamerę 8 MP z przesłoną f/2.2. Aparaty zostały wyposażone w elektroniczną stabilizację obrazu.

Bateria posiada pojemność równą 4000 mAh, ale nie wiemy nic o tym, czy będzie wspierana przez technologię szybkiego ładowania.

Smartfon wejdzie na rynek początkowo jedynie w Japonii w połowie grudnia.