Sharp Aquos V zaprezentowany podczas targów IFA


News

W ubiegłym miesiącu smartfon marki Sharp pojawił się w systemie certyfikacji NCC oraz w Geekbench. Po oficjalnej premierze nowości rynkowej rendery i specyfikacja telefonu zostały przedstawione prawie w całej okazałości.

Sharp Aquos V będzie budżetowym smartfonem, który wejdzie na rynek tajwański i europejski, ale w przeciwieństwie do większości budżetowców jego sercem jest jeden z flagowych procesorów – Snapdragon 835. Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej równej 5,93 cala. Wyświetlacz LCD posiada rozdzielczość równą 2160 x 1080 pikseli.

Jednostka centralna otrzymała 4 GB RAM wsparcia, natomiast do dyspozycji użytkownika pozostawiono 64 GB pamięci wewnętrznej, która może zostać zwiększona o dodatkowe 256 GB za pomocą karty microSD. Smartfon posiada przednią kamerę z matrycą CMOS o rozdzielczości 8 MP. Na tylnej obudowie znajduje się podwójny aparat złożony z matryc o rozdzielczości 13 MP umożliwiający nagrywanie wideo w jakości 4K. Przednia kamera pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD.

Specyfikacja smartfonu obejmuje również czytnik linii papilarnych i wsparcie dla Face ID. Sharp Aquos posiada dual SIM, dwuzakresowe WiFi, Bluetooth 5.0 i moduł NFC. Nie zabrakło także klasycznego wejścia słuchawkowego audio jack.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Smartfon waży 165 g i mierzy 157 mm x 76 mm x 9 mm.