Samsung wprowadza na rynek model Galaxy A01 na półkę budżetowców


News

Samsung Galaxy A01 jest nowym modelem proponowanym przez koreańską spółkę. Model reprezentuje raczej budżetową półkę, o czym świadczy przede wszystkim specyfikacja techniczna.

Samsung Galaxy A01 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,7 cala o rozdzielczości HD+. Wyświetlacz wykonany w technologii IPS TFT posiada rozdzielczość wynoszącą 720 x 1520 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 295 ppi, natomiast wskaźnik screen-to-body ratio jest równy około 78,2%. Ekran nie został pokryty żadną powłoką ochronną.

Ramki wokół ekranu są jednak dość widoczne – zwłaszcza dolna. Uwagę przykuwa notch w kształcie łezki, w którym została umieszczona pojedyncza kamera o matrycy 5 MP. Na tylnym panelu został umieszczony podwójny aparat fotograficzny złożony z dwóch matryc o rozdzielczości 12 MP i 2 MP.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor z zegarem 1,95 GHz wspierany przez zaledwie 2 GB RAM. Samsung Galaxy A01 jest zasilany przez baterię litowo – jonową o pojemności 3000 mAh. Akumulator nie otrzymał wsparcia w postaci szybkiego ładowania, ani podobnych technologii, jak choćby ładowanie indukcyjne.

Do dyspozycji użytkownika pozostało 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD, microSDHC, albo microSDXC o pojemności do 512 GB.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10. Model wymaga zastosowania karty nanoSIM. Samsung Galaxy A01 został oficjalnie zaprezentowany przez producenta pod koniec 2019 r. i jeszcze nie do końca wiadomo na jakie rynki ostatecznie to urządzenie. Nie ma również oficjalnych informacji na temat ceny urządzenia oraz tego czy trafi na europejskie rynki, w tym na polski rynek.